Українці переплачують за продукти в магазинах до 50%

Українські магазини накручують шалені ціни.

Технолог з невеличкого ковбасного цеху  розповів програмі Територія обману, з чого ж насправді складається ціна товарів.

"Вартість ковбаси на наших полицях – 70 гривень. Проте вона може підскочити до 100-110 гривень", - пояснює технолог Олександр з підприємства, яке не працює з магазинами, бо там їхній товар штучно дорожчає.

"70% - це сировина, 15% - зарплата, 10% - реалізаційна націнка, тобто витрати на транспортування. Чистого прибутку з ковбаси десь у 5%", - пояснює Олександр.

У  великих  магазинах ціни вже зовсім інші. У супермаркетах все вирішують не технологи, а бізнесмени.

ВідеоУкраїнці вполовину більше переплачують у магазинах за продукти

У  кількох великих магазинах ціни дуже відрізняються. Подібний за вмістом сервелат коштує і 97  гривень, і 99 гривень, і навіть 108 гривень.

Щоб розібратися у причині стрибків цін журналісти прикинулися потенційними  постачальниками уявної ковбаси. І зустрілися з представником однієї з торговельних мереж. Він розповів, що майже 91 тисячу гривень треба заплатити, щоб 5 видів уявних ковбас з'явилися в магазині.

А от документи на товар, які підтверджують якість та безпеку  ковбаси, адміністрацію магазину не цікавлять.

Виходить, що практично кожний товар в магазині може коштувати на 20-30 відсотків дешевше.

Дослідження журналістів показало, що  за буханку чорного хліба, літр молока, кілограм картоплі, огірків, помідорів та шкарпетки у супермаркеті можна заплатити 57,77 грн, а на базарі – 52,30  грн.

Найцікавіше, що ціни у маркетах зростають не на елітний алкоголь та сири з пліснявою, а  на соціально важливі товари.

У рейтингу продуктів, на яких більше всього роблять націнки, п'яте місце посіли ковбасні вироби - 15% націнки. Четверте і третє місце - курятина і молоко – 20% націнки. Соняшникова олія – на другому місці з націнкою у 45%. А лідер рейтингу - гречка, яка може коштувати дешевше більше ніж вдвічі.

Раніше повідомлялося, що українські міста можуть залишитись без супермаркетів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: