Українські фермери готуються до масштабних протестів у центрі Києва

Аграріїв не влаштовує податкова політика держави щодо їхньої галузі.

Українські аграрії готуються до масштабної акції протесту. Її запланували провести 4 жовтня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Селяни нарікають на те, що їх затисли податками. Спершу на вимогу МВФ скасували спецрежим повернення ПДВ, а тепер можуть перевести на загальну систему, котру фермерам, на їхню думку, просто нереально буде витримати. Малі господарства в селі взагалі ризикують своїм існуванням. "Не кожен бухгалтер встигатиме за законами, за новими нормативними актами. Треба буде ще юридичне запезпечення. Це додасть клопоту. Ніхто не встигатиме це зробити. Якась перевірка зайде в господарство: зрозуміло – ти вже винен", - прогнозує фермер Олександр Чубук.

ВідеоАграрії розповіли про причини підготовки до всеукраїнської акції протесту

Експерти попереджають, що наслідки скасування фіксованого податку для галузі будуть поганими. Частина бізнесу піде в тінь, тому рекордні цьогорічні врожаї не принесуть бюджету очікуваних коштів. Наслідки цього на собі відчують усі. "Якщо ми експортуємо метал, папір – ПДВ при експорті повертається. Аграрії ПДВ не отримують. Кожен аграрій України недоотримав 60 доларів на тоні кукурудзи", - твердить голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

Профільний міністр про проблему говорить дуже коротко – лише запевняє, що відомство надасть аграріям усю можливу підтримку. "Податки – компетенція Верховної Ради. Ми працюємо над бюджетом, де передбачили 5 мільярдів для підтримки малих та середніх фермерів. Думаю, це перші кроки", - заявив міністр АПК Тарас Кутовий.

У парламенті вже готуються розглядати кілька документів з аграрного питання. Серед них є і законопроект про повернення спецрежиму ПДВ. Аграрії сподіваються, що депутати візьмуться за нього вже найближчим часом. Інакше на початку жовтня зберуться в Києві, аби нагадати про себе.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Наступна публікація