Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українським абітурієнтам стало дорожче готуватися до ЗНО

Репетитори підняли ціни на підготовку до тестів.

В Україні подорожчали послуги репетиторів, які допомагають абітурієнтам підготуватися до ЗНО. При цьому головною причиною цього репетитори називають показники успішної здачі учнів у попередні роки.

У цілому, порівняно з весною 2013-го година заняття подорожчала в середньому на 10-50 гривень.

Якщо раніше в регіонах репетитори брали за урок від 50 грн, то тепер вартість заняття з будь-якого предмету стартує від 70 грн/год. У Києві ціни ще вищі - від 100 гривень за 60 хвилин, а рекомендований час підготовки - дві години на тиждень. Таким чином виходить мінімум 800 гривень на місяць, пишуть "Вести".

За словами викладачів, зараз все дорожчає, та й попит на їхні послуги зростає.

Найвищі ціни на заняття з української та англійської мов. При цьому носії мови беруть за підготовку до ЗНО з англійської набагато менше, ніж українські викладачі. "Я викладаю іспанську та англійську. Оскільки у мене немає наукових звань, то за годину беру 200 грн. У минулому році середня ціна була 150 грн. Мій хрещений має звання професора, він готує до ЗНО з української мови і бере 300 гривень за годину. Деякі іноземці готують до ЗНО з англійської за 100-160 гривень, але до них чомусь менше ходять, ніж до нас", - повідомила репетитор з Києва Анастасія Коваленко.

Вартість індивідуальних занять з інших предметів особливо не відрізняється. Основним чинником є кваліфікація (освіта, наукове звання) викладача, а також регіон, де проходить підготовка.

За словами співробітника лабораторії методики викладання фізики Харківського національного університету ім. Каразіна Артема Полежака, година індивідуальних занять на сході України стартує від 70 грн.

"Профільними предметами рекомендують займатися не менше двох разів на тиждень по 1,5 години. Я беру 70 грн за урок фізики (60 хв), за зазначеною схемою - 210 грн в тиждень", - розповів він.

У столичному центрі підготовки до ЗНО повідомили, що у них заняття з будь-якого предмету коштує близько 120 грн.

"Ціни ростуть на все. І попит є. Ми підняли ціни у цьому році на 20-30 грн для всіх репетиторів - було 100, а стало 120 грн/год",- зазначила представник центру Юлія.

На ЗНО-2014 випускники можуть вибрати від одного до 4-х предметів (у списку їх 11). Виходить, що, якщо готуватися до здачі трьох предметів два рази в тиждень по годині протягом півроку, за репетиторство в регіонах доведеться заплатити близько 10 тис. грн (70 грн кожен предмет за годину), а в Києві - близько 17 тис. грн (120 грн кожен предмет за годину).

Нагадаємо, в Україні 1 листопада стартувала реєстрація на пробне ЗНО.

Залиште свій коментар

Вибір редакції