Українським водіям підготували нові штрафи за паркування

Українським водіям підготували нові штрафи за паркування

За неоплачену парковку водіям світять штрафи до 360 грн

Автовласникам пояснили, чому вони не повинні сплачувати за парковку.

Для автовласників підготували черговий сюрприз. Незабаром водії, що залишили свій транспорт на парковці і не заплатили - отримуватимуть адміністративні протоколи зі штрафами у кількасот гривень, йдеться у сюжеті Новин 2+2.

До Верховної Ради потрапив документ, в якому прописані єдині вимоги до стоянки та штрафи за порушення правил паркування.

Приміром, якщо водій не сплатив за паркування, йому доведеться викласти штраф - від 136 до 204 грн. Якщо залишить авто на місцях для інвалідів - від 225 до 360 грн.

І найголовніше - тепер право складати адмінштрафи на водіїв матимуть вже не тільки правоохоронці, а ще й посадові особи органів місцевого самоврядування.

Для умовного балансу автори законопроекту пропонують штрафувати і власників стоянок. За відсутність паркомату парксервіс повинен буде сплатити від 510 до 680 грн, за повторне порушення штраф зросте до 1700 грн.

А поки паркувальники продовжують збирати плату з автовласників як з паркоматами, так і без них, або ж з одним на всю парковку.

Водіям варто знати, що насправді один паркомат розрахований на 20 автомобілів. Тому навіть, якщо він встановлений за кількадесят метрів - це зовсім не означає, що туди треба нести гроші.

Навіть у столиці збирачі плати за стоянку не мають права власності ні на метр асфальту.

"Жоден шматок тротуару, жоден шматок проїжджої частини у власність або в оренду Київтранспарксервісу не передавалися, тобто, в нас є відповіді із Київради, що Київтранспарксервіс досі ці парковки не легалізував, тому вони таким саморобним способом гроші вибивають", - зазначив громадський діяч Дмитро Гнап.

Тож навіть якщо Верховна Рада таки ухвалить сумнівний законопроект і посадовці складуть на водія адмінпротокол, юристи радять керманичам насамперед поцікавитися, чи мають самі працівники парковки законне право на використання землі.

Кореспондент Новин 2+2 Віталій Афанасієнко.

Водіям, які не платять за парковку, світять штрафи до 360 грн

Водіям, які не платять за парковку, світять штрафи до 360 грн

Повʼязані теми:

Наступна публікація