Уряд пообіцяв чорнобильцям за декілька днів знайти майже сім мільярдів

Уряд пообіцяв чорнобильцям за декілька днів знайти майже сім  мільярдів

Тігіпко запевняє, що питання чорнобильців днями вирішать / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Сергій Тігіпко зазначив, що питання виплат пенсій учасникам війни фактично вирішене, а для розрахунку з чорнобильцями потрібно 6 мільярдів 600 мільйонів гривень.

Коментуючи акції протестів пільговиків, зокрема в Донецьку, Сергій Тігіпко зазначив, що питання виплат пенсій учасникам війни фактично вирішене, а для розрахунку з чорнобильцями потрібно 6 мільярдів 600 мільйонів гривень.

Про це віце-прем'єр - міністр соціальної політики повідомив в ефірі 5 каналу.

"Що стосується учасників війни, то фактично ми питання вирішили. Якщо і є хто, хто голодує, то я можу сказати, що громадські організації про це нічого не говорять - ми постійно в контакті", - зазначив Тігіпко.

"Основна проблема в тому, що все те, що ми порахували з чорнобильськими організаціями, все це коштує приблизно 6 мільярдів 600 мільйонів, якщо вирішити це тільки щодо учасників ліквідації Чорнобильської трагедії і тих людей, що перебували і перебувають на забрудненій терріторіі.6, 6 мільярдів - ніде цих грошей у бюджеті 2011 року, і в проекті бюджету 2012 року, це не передбачено", - заявив віце-прем'єр.

Тігіпко підкреслив, що уряд намагається вирішити комплексно це питання і знайти гроші і в найближчі дні питання розрахунку з чорнобильцями може бути знято.

"Зараз ми пробуємо зробити так, щоб це питання було вирішене комплексно. Щоб не було такого, що отримали рішення суду - ці люди отримають, а інвалід, який не дійшов до суду, отримає меншу суму, ніж потерпілий, який дійшов до рішення суду", - пояснює Тігіпко.

"Ми намашаємось вирішити це питання і знайти на це гроші. Це не питання тільки Міністерства соціальної політики, ми ініціюємо завжди якісь варіанти, як це можна вирішити, але це питання буде вирішувати Кабінет міністрів. Практично ми знайшли варіанти, і ми зараз будемо приймати політичне рішення. Я б хотів, щоб це було вирішено за кілька найближчих днів", - підкреслив Тігіпко.

Як повідомлялося, Донецька обласна рада вирішила надати матеріальну допомогу окремим ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, які оголосили голодування у зв'язку з різким зменшенням розміру пенсії.

Читайте також:

Донецька облрада відкупилась від 11 голодних чорнобильців 40 тисячами

Голодування довело донецького чорнобильця до лікарні

Харківські чорнобильці змусили Добкіна піти проти уряду

Лікарі бояться, що голодуючі чорнобильці впадуть у кому

Повʼязані теми:

Наступна публікація