В Україні дорожчають продукти через знецінення гривні

В Україні дорожчають продукти через знецінення гривні

Протягом минулого тижня долар здорожчав майже на 30 копійок.

Ціни на низку товарів протягом останніх тижнів в Україні зросли у зв'язку з щоденним знеціненням гривні. Про те, що насправді очікує на національну валюту цього року і чи варто бігти до обмінників і купувати долари зараз, йдеться у сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

Подорожчення стосується як імпортних харчових продуктів, так і побутових речей та ліків. Це спричиняє паніку не лише на валютному ринку, а й серед населення. Українці бідкаються, що грошей зовсім нема.

Наразі один долар коштує 26 грн 65-70 копійок. Прогнозів щодо вартості американської валюти щодо гривні сьогодні чимало - 28, 29 і навіть 30 грн за один долар до Нового року. Українців така перспектива лякає.

Загалом, протягом минулого тижня долар здорожчав майже на 30 копійок і досяг свого максимуму, починаючи від травня минулого року. Економісти кажуть, що  нинішнє знецінення гривні - штучне.

"Уряд продемонстрував бюджет на наступний рік – очікує середній курс 30 грн за долар. Сьогодні трохи більше 26, а очікують 30. Усім зрозуміло, що наступного року буде девальвація",  – каже економіст Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Але панікувати й бігти до обмінників купувати американську валюту зараз не радять, бо саме паніка серед населення й масове скуповування долара є головною причиною його здорожчання.

Відео Знецінення гривні: чи варто бити на сполох

Нагадаємо, Гройсман спростував прогнозований курс долара по 30 гривень. Прем’єр-міністр очікує, що парламент проголосує за необхідні для пришвидшення розвитку економіки закони.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів