В Україні може впасти ціна на уживані іномарки

Цивілізовані правила розмитнення і здорова ціна - прикмета справді європейської держави. Можливо, вперше за багато десятиліть автоолігархам доведеться посунутись, а у простого українця з'явиться надія на дешеве авто.

У Європі уживаний Volkswagen коштує як iPhone 6, а BMW продають за ціною хорошого ноутбуку. Вартість європейських авто програма "Гроші" перевіряла місяць тому, а після повернення в Україну взялася за просування закону, який зменшить драконівські податки на вживані автівки.

Доля закону вирішувалася на засіданні комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики. Необхідність зниження податків спричинила тут запеклі дискусії, адже члени комітету - народні депутати з дуже різними інтересами. Для багатьох з них прийняття цього закону - втрата бізнесу, адже вони - власники корпорацій, які називають себе вітчизняним автовиробником.

Законопроект № 3251 значно зменшує ціну розмитнення вживаного авто, чим фактично прирівнює його розмитнення до тарифів нових машин. Адже в Європі, на відміну від України, не існує штучних податків для авто з пробігом.

Дехто з присутніх на засіданнях комітету зробив би все, аби закон загинув. Ціна питання - мільйони доларів. Автолігархи втратять величезні гроші, якщо звичайний українець зможе купити нехай вживану, але якісну іномарку. Тож до проекту активно вносилися поправки, які нівелюють його сенс.

ВідеоНаскільки можливим є зниження податків на ввіз уживаних авто в Україну

Олігархи мотивують відмову від зменшення податків захистом вітчизняного виробника та й просто - державною необхідністю. Мовляв, величезні побори поповнюють бюджет за рахунок простого українця.

Проте більшість коректив не проходить. Згідно ж із прийнятими, українець зможе купити тільки одне вживане авто з Європи й для власного використання. Це зроблено, аби не знищити вітчизняний автопром та бізнес автоімпортерів нових машин.

Закон пройшов друге слухання у комітетах. Це рішення ще мають проголосувати у парламенті, після чого його має підписати президент. Попереду великий шлях, але справа зрушила з мертвої точки.

Нагадаємо, що на початку 2015 року депутати запровадили чотири додаткові податки для власників авто.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: