В Україні обіцяють знизити відсотки на "теплі" кредити

В Україні обіцяють знизити відсотки на "теплі" кредити

Уряд створить спеціальний фонд енергоефективності.

Найближчим часом українці зможуть взяти "теплі" кредити на енергоефективні та енергозберігаючі заходи та товари для своїх осель за значно меншими відсотками. Цьому сприяє зменшення Нацбанком облікової ставки до 18%.

Про це розповів міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв'ю "Діловій столиці".

"У зв'язку з тим, що НБУ з 22 квітня знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а потім і до 18% (із 27 травня), ми спробуємо зменшити облікову ставку при видачі "теплих" кредитів", – запевнив Зубко.

До фінансування держпрограми приєдналися муніципалітети, які компенсують частину відсотків по кредитах, узятих населенням або ОСББ.

"Ідеться про компенсацію 15% річних за рахунок місцевих бюджетів. Таким чином, люди повертають тільки 60-70% тіла кредиту, а реальна ставка для них становить 10%. Але нам потрібен інший підхід. Тому ми створюємо Фонд енергоефективності за типом структур, які працюють у Литві, Польщі, Латвії. У нього будуть залучатися гроші з державного бюджету і кошти донорів. Ми розраховуємо на "довгі" і дешеві європейські гроші. Наприклад, Європейський інвестиційний банк надає кредити під державні програми на 22 роки під 2% річних", – пояснив міністр.

Зубко сподівається на масову енергомодернізацію завдяки зниженню ставки за "теплими" кредитами до 5% річних строком на 15-20 років.

"Обсяг підтримки буде залежати від ефективності проведених заходів. Наприклад, якщо після термомодернізації споживання енергоресурсів знизиться на 15%, держава компенсує 10-15% тіла кредиту. Якщо економія складе 45%, то розмір компенсації збільшиться до 40%", – підкреслив Зубко.

Тим часом стало відомо, що тарифи на теплопостачання для населення підвищать із 1 липня на 75-90%. Новий єдиний тариф на газ – 6879 грн за тисячу кубометрів – почав діяти з 1 травня.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів