Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Валютні гойдалки. Експерт назвав прогнозований на осінь курс долара

На гривню може чекати девальвація.

Долар цього року наче катався на дитячій гойдалці. На початку 2017-го різко стрибнув угору, а далі плавно покотився додолу. Серпнева позначка - найнижча. Восени він знову може здорожчати.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Зараз, здається, причин для падіння гривні геть немає, говорять економісти. До України надходить валютний виторг від аграріїв, які вкотре побили всі рекорди. Та й українці влітку активно обмінювали валютні запаси на національну валюту, щоби відпочити. Грошей достатньо. Утім, уже у вересні на українців чекає неприємний сюрприз, припускає експерт.

"З осені є один ризик девальвації. Ризик продовження штучної девальвації урядом і Національним банком. Щороку за планом вони на гривню-півтори збираються девальвувати гривню відносно долара", - переконує економіст Андрій Новак.

Експерт прогнозує, вже восени долар знову поповзе вгору і зупиниться на позначці 27,2 грн.

ВідеоОвочі, паливо та долар: експерти спрогнозували напрямок руху цін у новому сезоні

Нагадаємо, у держбюджеті на 2017 рік заклали долар саме по 27,2 грн.

Урядові валютні прогнози такі: обмінний курс гривні (в середньому за рік) 2018-го року становитиме 29,3 грн за долар, 2019-го року - 30,5 грн за долар, 2020-го року - 31 грн за долар.

Український бізнес сподівається, що протягом найближчого року обмінний курс буде на рівні 26-29 грн за долар. Про це свідчить опитування, яке серед підприємців провів НБУ.

За всю свою історію гривня встановила антирекорди два з половиною роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

Курс долара США від НБУ
Infogram

Курс євро від НБУ
Infogram

Залиште свій коментар

Вибір редакції