Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відтепер Польща вимагає платних дозволів на роботу заробітчан-іноземців

На сезонні заробітки можна поїхати лише на дев'ять місяців на рік.

Від початку 2018 року в Польщі набрали чинності нові правила оформлення працевлаштування іноземців. Так, заяви польських підприємців про намір доручити роботу іноземцю нині замінили платними дозволами на сезонні роботи.

Період виконання сезонної праці не може бути довшим за дев'ять місяців протягом календарного року, повідомляє "Польське радіо". Цей строк відліковують від дати, коли іноземець в’їхав до Польщі.

Коштує дозвіл на сезонні роботи 30 злотих (приблизно 240 грн за нинішнім курсом). Видаватимуть його на роботи в рослинництві, садівництві, туризмі й гастрономії.

"Метою впровадження нових правил є, перш за все, адаптація державних норм до законодавства Європейського Союзу", - прокоментував директор Воєводського управління праці у Варшаві Томаш Сєрадз.

Чиновник також зауважив, що заяви-доручення були неефективними з боку контролю Державною інспекцією праці й прикордонниками. Було не зрозуміло, на кого працює іноземець і на яких умовах. Не підтверджувалося нічого, окрім факту реєстрації.

Раніше повідомлялося, що українських заробітчан у Польщі – щонайменше 1,2 млн. За підрахунками фінустанов, українці вивозять на Батьківщину від 3 до 5 млрд євро щороку.

ВідеоБільше тисячі українських заробітчан опинилася за ґратами у Росії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції