Євросоюз продовжив санкції проти Януковича і зняв з Іванющенка

Дата публікації
Євросоюз продовжив санкції проти Януковича і зняв з Іванющенка

Reuters

Активи колишнього президента та його оточення заморожені ще на рік.

Європейський Союз продовжив санкції проти позбавленого звання президента України Віктора Януковича та його поплічників ще на один рік.

Про це у Twitter повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

За його словами, посли країн-членів ЄС ухвалити рішення продовжити заморожування активів Януковича і ще 14 колишніх українських посадовців.

Разом із тим, у ЄС вирішили зняти санкції з екс-регіонала Юрія Іванющенка, який також входив до оточення Януковича.

Таким чином, у санкційному списку ЄС, крім Віктора Януковича, залишаються: Віталій Захарченко, Віктор Пшонка, Олена Лукаш, Андрій Клюєв, Віктор Ратушняк, Олександр Янукович, Артем Пшонка, Сергій Клюєв, Микола Азаров, Сергій Курченко, Дмитро Табачник, Сергій Арбузов, Олександр Клименко та Едуард Ставицький, нагадує Громадське.

Санкції проти Януковича та 14 високопосадовців часів його правління європейці запровадили в березні 2014-го. Відтоді усі їхні активи були заморожені. Востаннє санкції подовжували рік тому.

Тим часом запровадити міжнародні санкції проти тих, хто привласнює українські активи на непідконтрольній українській території закликає президент України Петро Порошенко. Про це він заявив 1 березня під час зустрічі з міністрами закордонних справ Великої Британії та Польщі. Порошенко наголосив, що це є ще одним підтвердженням факту окупації Донбасу Росією.

Хто отримає зиск від оголошеної бойовиками псевдонаціоналізації українських підприємств – також вирішується в Москві. СБУ перехопила чергову телефонну розмову ватажка бойовиків так званої "ДНР" Олексанра Захарченка з одним з російських кураторів. Захарченко обурений тим, що більшість відібраних в України активів планують віддати олігарху з "сім'ї" Януковича Сергію Курченку, який втік до Росії. Той випередив бойовиків і домовився з російськими кураторами про поділ вкраденого на свою користь. Натомість ватажкам псевдореспублік вирішили залишити неприбутковий неліквід.

Посли країн-членів Євросоюзу ухвалять рішення про продовження санкцій проти Януковича

Посли країн-членів Євросоюзу ухвалять рішення про продовження санкцій проти Януковича

Наступна публікація