Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Узаконене рабство. Українські швачки у надважких умовах шиють одяг для відомих брендів

В Україні офіційно та неофіційно працюють понад 220 тисяч осіб на фабриках для пошиття одягу і взуття.

Українські швачки на фабриках, які шиють одяг для модних європейських брендів, часто отримують злиденну зарплату, яка не забезпечує нормальних умов життя.

Про це свідчать оприлюднені в четвер, 9 листопада, результати дослідження Europe's Sweatshops, проведеного міжнародною організацією Clean Clothes Campaign (ССС).

Оплата праці, яка би забезпечувала "нормальні умови життя" (для України автори дослідження вказують суму в еквіваленті 438 євро на місяць. - Ред.), повинна покривати витрати працівника та родини на харчування, оренду житла, охорону здоров'я, одяг, транспорт та навчання, а також дозволяла би заощаджувати певну суму на випадок непередбачуваних ситуацій.

Згідно з даними дослідження, яке охоплювало країни Східної та Південно-Східної Європи, працівники швейної та взуттєвої галузі отримують злиденно низьку зарплату та зіштовхуються зі складними умовами праці. "Для модних світових брендів країни Східної та Південно-Східної Європи є низькооплачуваним раєм", - йдеться у прес-релізі організації. Як зазначається, багато брендів навіть наголошують на тому, що їхній товар "вироблено в Європі", що нібито передбачає "справедливі" умови для працівників. "Насправді багато хто з 1,7 мільйона працівників швейних фабрик у регіоні живуть у бідності, стикаються з небезпечними умовами праці, включаючи примусову понаднормову роботу, і накопичили значні борги", - наголошують автори дослідження.

В Україні шиють для понад 15 західних брендів

Оплата праці в галузі на мінімальному встановленому законом рівні спостерігається і в інших країнах, охоплених дослідженням. Найвищою серед них є мінімальна зарплатня в Словаччині - 374 євро.

"Інколи нам просто немає що їсти", - сказала жінка, яка працює на одній зі швейних фабрик в Україні, слова якої наводяться в звіті. За даними дослідження, в Україні офіційно та неофіційно працюють понад 220 тисяч осіб на фабриках для пошиття одягу і взуття для закордонних брендів, переважна більшість із них - жінки. Вони шиють продукцію для понад 15 західних брендів, серед яких, зокрема, Adidas, Benetton, Esprit, Hugo Boss, Zara, Mexx, Marks & Spencer, Next, s.Oliver, Triumph, Tommy Hilfiger. Основна країна, куди експортують готовий одяг, - Німеччина.

Залиште свій коментар

Вибір редакції