Зарплати в ІТ-галузі всемеро вищі за середні в Україні - дослідження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У галузі працює близько чотирьох тисяч компаній.

Зарплати працівників української ІТ-галузі в сім разів вищі за середньостатистичну в державі (близько 9 тис. грн) і становить понад 60 тис. грн.

Про це свідчать дані опитування, ідеться в дослідженні асоціації IT Ukraine та Офісу ефективного регулювання (BRDO).

"Значна частка податків (сплачених ІТ-компаніями), пов’язаних з оплатою праці, пояснюється більшим доходом представників галузі порівняно з іншими сферами. Так, 2017-го офіційна заробітна плата у сфері інформації та телекомунікації була на 69% вища, ніж у середньому в країні. Якщо ж брати дані спеціалізованого порталу, то дохід розробника перевищував середню платню в Україні у 6,6 раза. Згідно з опитуванням дохід співробітників, що перебували у трудових відносинах з компаніями, перевищував середню зарплату в 7 разів, а дохід ФОП — у 7,8 раза. Таке співвідношення зберігається протягом тривалого часу", - ідеться у звіті.

В Україні в ІТ-галузі працює майже чотири тисячі компаній. Більше половини з них – 2309 – мають понад 80 працівників. Чимало з них оформлені не в штаті, а як ФОП.

"Як свідчить надана компаніями статистика, витрати (техніка, оренда офісу, зарплата тощо) в перерахунку на одну особу становлять близько 2,2 тис. дол. США на місяць. Тоді як середній дохід — 2.5 тис. дол. США, що забезпечує маржинальність близько 13%", - говориться в дослідженні.

За перше півріччя 2018-го ІТ-компанії сплатили близько 5 млрд грн податків. До кінця року сума має подвоїтися. У структурі витрат 80-85% складають виплати зарплат, тому значна частина податків пов'язана саме з оплатою праці. ФОПи-айтівці сплатили 3,2 млрд грн податків.

Завдяки високим зарплатам у галузі українські ІТ-фахівці все менше їдуть за кордон. Торік відтік кадрів склав менше 4%.

Комп’ютерні послуги – друга найбільша стаття українського експорту (понад 20%). Дослідники кажуть, це сталося завдяки тому, що влада майже не втручається в цю галузь.

Тим часом стало відомо, що Україна покращила свій показник у міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції