Вибори-2019. Як змінилася Рада через п'ять років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ТСН.ua порівняв Раду минулого скликання з обраним парламентом цього року.

У п'ятницю, 26 липня, ЦВК остаточно підрахували 100% протоколів на позачергових параламентських виборах. Уперше в історії незалежної України абсолютну більшість голосів отримала одна партія – президентська "Слуга народу" – 43,16%.

Загалом п'ятивідсотковий бар'єр подолали п'ять партій. Водночас, цього року явка по Україні була найнижчою в історії і склала 49,84%

ТСН.ua вирішив порівняти, як розподілялися мандати між партіями після виборів 2014 року, та скільки мандатів отримали політсили під час позачергових виборів парламенту цього року.

Після виборів 2014 року найбльшу кількість мандатів отримали кандидати від Блоку Петра Порошенка - партія була представлена 132 депутатами. Ще 82 депутати були обрані від "Народного фронту". "Самопоміч" отримала 33 мандати, "Опозиційний блок" отримав 29 місць в парламенті, Радикальна партія Олега Ляшка - 22, "Батьківщина" - 19.

Від інших партій всього було 10 нардепів, а 96 - обрані за мажоритаркою самовисуванці. Деякі з них згодом об'єдналися у депутатські групи "Відродження" та "Воля".

Вибори в Раду. Парламент-2014 vs Парламент-2019 Вибори в Раду. Парламент-2014 vs Парламент-2019

За результатами виборів 2019 року, найбільшу фракцію в Раді матиме партія "Слуга народу" - депутати, обрані за списками та мажоритаркою, разом складатимуть 254 особи.

Друга за величиною фракція партії "Опозиційна платформа - За життя" разом з мажоритарниками отримає 43 мандати.

У "Європейській солідарності" Петра Порошенка буде 25 депутатів. "Батьківщина" також додасть до свого партійного списку двох представників і всього їх буде у парламенті 26 депутатів. У "Голосі" за мажоритаркою перемогли три кандидати. Таким чином політсила буде представлена ​​в парламенті 20 депутатами.

Також в Раду пройшли шість представників "Опозиційного блоку" і по одному депутату від "Свободи", "Самопомочі", партії "Біла Церква разом" і "Єдиний центр". Ще 46 переможців в одномандатних округах брали участь у виборах як самовисуванці.

розподіл мандатів між партіями, рада 2019, інфографіка

Нагадаємо, результати голосування мають опублікувати в офіційній пресі не пізніше 10 серпня. Далі, щоб зібратися на перше засідання, у новообраної Верховної Ради є 30 днів. Тобто, парламент має запрацювати не пізніше 9-го вересня. 

ВідеоПарламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Нині майбутня Рада виглядає так: 20 - від партії "Голос". 25 - від "Європейської солідарності", на одного більше обранця матиме "Батьківщина", 43 - у "Опозиційної платформи – За життя", і парламентська більшість за "Слугою народу" – 254 депутати. Це дані разом з кандидатами – мажоритарниками.  

Парламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Залиште свій коментар

Вибір редакції