Перейти до змісту
Сподіваюся, це все скоро закінчиться
УНІАН
Яна Дугарь
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 1953

Підозрювана у справі вбивства Шеремета розповіла про домашній арешт, прокоментувала докази у справі та стосунки з іншими фігурантами справи.

12 грудня Нацполіція затримала фігурантів вбивства журналіста Павла Шеремета. На це пішло понад 2,5 року. Правоохоронці підозрюють у вбивстві журналіста військового та волонтера Андрія Антоненка, відомого також як рок-музикант Riffmaster та хірургиню дитячої лікарні Юлію Кузьменко. За версією слідства, вони закладали вибухівку під авто, яким користувався журналіст.

Третя підозрювана у справі - військова Яна Дугарь. Слідчі вважають, що вона проводила розвідку перед скоєнням злочину і фотографувала камери спостереження. Суд призначив їй обмежувальний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Втім далеко не все в офіційній версії та поведінці правоохоронців подобається представникам громадськості. Докази називають непереконливими, слідству висловлюють недовіру, зазначають політичну складову справи та наголошують на порушеннях прав підозрюваних, зокрема презумпції невинуватості.

Журналістка ТСН Євгенія Цвєтанська випадково опинилися в одному потязі з Києва до Дніпра з Яною Дугарь - їм вдалося поговорити про резонансну справу. Деталі в інтерв'ю:

Яка процедура, якщо тобі треба з Новомосковська на допит до Києва? Тебе хтось супроводжує?

Ні, в мене є офіційний лист, на підставі якого я вимушена їхати до Києва. Бо в ухвалі суду – домашній арешт і прибуття до слідчого або на суд за першою вимогою, скажемо так.

Взагалі я не маю права нікуди виходити, тільки квартира. Лише якщо є офіційний лист.

А магазин?

Ні.

Хто тобі продукти приносить?

Друзі, сусіди. Живу сама. У мене такі друзі класні, що вони самі мене затарили і все, не питаючи.

Як ти дізналася, що тебе підозрюють?

Я на сесії була. Жила собі спокійним мирним життям. У мене сесія, тиждень іспитів. І в день, коли в мене був один з екзаменів, мені на вулиці: "Добрий день. Підозра". Читаю. Сказати, що я була в шоці, це взагалі нічого не сказати. Мені не дали права ані подзвонити адвокату, взагалі нікому, ані відписатися, що мене затримали.

Не було ухвалено моє затримання, жодного протоколу не складали. Просто взяли в мене письмовий дозвіл про те, що я добровільно їду до Києва.

Де ти навчаєшся?

Львівський державний університет фізичної культури імені Боберського.

Просто на вулиці у Львові підійшли?

Так, біля університету. У мене було 15 хвилин до екзамену. Одразу повезли до Києва – це було 12 числа. Ніч ми їхали до Києва, потім ми звернули на Бучу, ночували в машині біля відділку поліції. Потім мене на ранок привезли до Печерського суду – там ми ще простояли, напевно, години три-чотири. А потім вже віддали телефони.

Поліцейська машина везла?

Ні, цивільна. "Шкода", наскільки я пам’ятаю. Але везли слідчі. Ночували в машині разом – троє слідчих і я.

Відео Ексклюзив ТСН: як змінилось життя підозрюваної у вбивстві Шеремета Яни Дугарь

Підозрювана в причетності до вбивства Павла Шеремета дізналася про нього кілька місяців тому. А в Києві вперше побувала більше ніж через рік після його загибелі. Тепер же військова медсестра Яна Дугарь до столиці з Новомосковська їздить регулярно на допити.  

Ексклюзив ТСН: як змінилось життя підозрюваної у вбивстві Шеремета Яни Дугарь

А оці розмови, що тобі хтось писав про Шеремета?

Я взагалі дізналася про цього Шеремета кілька місяців тому, випадково.

Як це випадково?

Я не буду казати.

Тобто ти до цього не цікавилася, хто вбив Шеремета?

Ні, не цікавилася. Я військова людина, більшість часу я в дорозі. 16-го року я підписала контракт, до 18-го року включно я майже завжди перебувала в Авдіївці. Потім 25 бригада. Там у мене навчання, закордон ми їздили на навчання. У мене військове життя, студентське життя, в мене нормальні відпустки. Я не цікавилася ані політикою, ані журналістами.

А поясни, от є інформація, що ти була закордоном, і при цьому є виписка, що ти була в шпиталі.

Дивись, вони беруть дві фотографії, які вони порівнюють між собою. Одна зроблена в 2016 році, інша – цього року. На них є дата, час. Але в 16 році я була офіційно в зоні АТО, у мене є документи. А в цьому році – закордоном. Тобто я ніяк не могла в той час, коли вони беруть фотографії для порівняння, я ніяк не могла бути тут.

А де закордоном?

Я була в Румунії, а потім одразу в Італію.

Ти вже потім, коли вручили підозру, пригадувала, де ти перебувала, що робила?

Якщо чесно, то пригадати – ні. Бо телефон в мене забрали, я їхала в якомусь нерозумінні. А потім вже коли подивилась, у мене паспорт з собою закордонний був, квитки були – випадково взяла, переплутала папку.

Саме в день вбивства я маю на увазі: ти у шпиталі була?

Ну от ти пригадаєш, де ти була три роки тому. Тоді була п’ята-шоста хвиля мобілізації. Літо видалося досить інтенсивне, було багато поранених. Згадати отак от точно дати я не можу. На зміні я була чи вихідна. Я пам’ятаю точно, що я була в шпиталі.

Тебе 13 числа одразу відправили під домашній арешт?

Так.

Чому адвокати просили в Києві залишити?

Бо мені їхати в Новомосковськ. Це досить далеко. Їздити постійно на якісь слідчі дії, допити, апеляції. Це ламає тебе фізично і морально. Тому адвокати просили. В мене були поручителі, їх навіть не вислухали. І мене одразу відвезли. А чому відвезли – бо у мене ще проводили обшук серед ночі. Ті ж самі, які взяли мене у Львові, повезли мене з Печерського суду за місцем проживання. Я піднімаються там – а мене вже чекають.  Пів третьої ночі. І до п’ятої години ранку тривав обшук. Вилучили щось незначне. Тоді вони вже звертали увагу на інше: на проїзні, квитки. Забрали навіть квитки на літак, коли я летіла від Міністерства оборони в Естонію.

Скільки проїзд обходиться, з’їздити на допит та назад?

Зараз я заплатила близько 500 гривень, ну і в Київ доведеться так само. Близько тисячі виходить.

Як ти сама ставишся до цієї історії?

Зараз ще більший шок від того, що відбувається на судах. Бо я дивлюся прямі трансляцію по Юлі і Андрію. Просто в шоці.

Ви були знайомі раніше?

З Юлєю так. Два місяці тому познайомилися в Києві. З Андрієм незнайома взагалі. Ну тобто я не виключаю, що він десь колись приїжджав чи десь на концертах, але особисто – ні. Можливо десь хтось нас знайомив, він публічна людина, але особисто ні. Я взагалі спочатку у підозрі, коли побачила Антоненко, подумала, що то дівчина. Потім після суду попросила мені показати її – виявилось, що це він. Тепер слухаю його пісню "Тихо прийшов, тихо пішов".

Багато людей пишуть, підтримують? Чи навпаки?

Дуже багато, і багато можна прочитати негативного. Але переважно доброго.

Як ти реагуєш?

Ти знаєш, я навіть не можу описати свою реакцію. У мене шок, несприйняття, зараз суди і все інше. На це негативна реакція, як у нормальної людини. А на коментарі я просто не звертаю уваги.

Як думаєш, чи це закінчиться, і що суспільству має показати ця історія.

Сподіваюся, що закінчиться все добре. Ми нарешті познайомимося з Андрієм, з Юлєю поближче. Сядемо в трьох, він нам заспіває. Сподіваюся, що дуже скоро це закінчиться. Дуже шкода, що на свята вони лишаються під вартою. У мене наступна апеляція 8 січня, скільки разів до цього ще викличуть – не знаю. Втомилася.

Навіть після війни?

Там ти знаєш, чого очікувати. Завжди в адреналіні, завжди в очікуванні обстрілів. Там ти завжди морально-фізичному тонусі. Тут ти навіть не знаєш, з якого боку чого очікувати.

Відео У столиці провели музичний марафон на підтримку підозрюваних у справі вбивства Шеремета

Сьогодні має відбутися апеляційний суд у справі музиканта Андрія Антоненка, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. Суд мав розглянути скаргу адвокатів Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко ще у п'ятницю, але обидва засідання перенесли, бо на суд не з'явилися прокурори. Напередодні у столиці підтримати підозрюваних у справі Шеремета - вийшли музиканти і небайдужі кияни. Як це було - у сюжеті.  

У столиці провели музичний марафон на підтримку підозрюваних у справі вбивства Шеремета

Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на дні авто, за кермом якого був Шеремет. Також було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50.