Траса до Горлівки під нашим контролем

Дата публікації
Перегляди
7023
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Траса до Горлівки під нашим контролем

Фото: ТСН.ua

Боєць В'ячеслав Власенко розповів, чому не всі у Новолуганському раділи звільненню селища - і це не через ідеологічні переконання.

Військовослужбовець В'ячеслав Власенко, відомий за позивним Філін, на чолі 46-го окремого батальйону спецпризначення "Донбас-Україна" звільняв від терористів Новолуганське. Днями він розповів в інтерв'ю ТСН.ua про ситуацію на Світлодарській дузі, в районі якої наприкінці 2016 року почалося загострення.

- Світлодарська дуга. Наскільки вона вже зараз вирівнялася?

- Напрямок Новолуганська був трохи позаду, тому що підрозділи 54-ї бригади спромоглися пройти вперед. Ми, як прийшли на нові позиції, одразу зайняли їх, і на сьогоднішній день є стійка оборона зі всіма необхідними спорудами.

- Тобто ми трохи вирівняли Світлодарську дугу?

- Так, на сьогоднішній день це вже іде майже суцільна рівна лінія.

- 16 січня у вас були бої? З диверсійно-розвідувальними групами?

- ДРГ виходять практично щоденно або щоночі. Тоді вийшла група, яка намагалася обійти наші позиції, але нарвалася на наші пости спостереження і вогневі позиції і була знищена.

В селище Новолуганське повертається українська влада із армією та поліцією

В селище Новолуганське повертається українська влада із армією та поліцією

- Яких втрат зазнав супротивник?

- З тих даних, що ми маємо, загиблими рахуються 12 бойовиків.

- Зараз можна говорити, що траса яка веде до Горлівки, перебуває під обстрілом?

- Вона повністю під нашим контролем. І будь-які переміщення ми бачимо і тримаємо під контролем. Тобто якщо там буде йти бронетехніка, військова техніка, вона буде знищена.

- А що можете сказати про залізницю, яка з'єднує Луганськ із Донецьком?

- Вона не в зоні моєї відповідальності. Всі залізничні шляхи, які є у нашій зоні відповідальності, під моїм контролем. Але зараз тут нічого не їздить.

- А як ви забезпечені усім необхідним? Які взагалі настрої серед бійців?

- Ми дуже тісно спілкуємося з волонтерами і з людьми, які бажають допомагати, з одного боку. З іншого боку, зараз не порівняти забезпечення порівняно з 2015-м і 2016 роками. Ми забезпечені повністю формою, зимовими берцами. Проблем із тиловим забезпеченням на сьогодні немає взагалі.

Українські бійці назвають обстріли Світлодарської дуги помстою бойовиків за відбиті позиції

Українські бійці назвають обстріли Світлодарської дуги помстою бойовиків за відбиті позиції

- А спілкуєтеся з місцевими у тому ж Новолуганському? Які серед них панують настрої?

- Частина людей зустріла нас із задоволенням, тому що зараз немає жодних блокпостів, жодних перевірок у напрямку Новолуганського. З іншого боку, у зв'язку з тим, що ми перекрили кримінальні корупційні схеми, частина людей, які цим займалися, втратили свої прибутки, і є незадоволеними. Тому ідуть якість провокації, намагаються видати неправдиву інформацію проти нас. Але ми не звертаємо уваги, а робимо свою справу, виконуємо ті бойові завдання, які на нас покладаються.

- Згідно з мінськими угодами, Дебальцеве має бути підконтрольне українським силам. Взяти Дебальцеве - наскільки це реально зараз?

- Це наша політика, спрямована на виконання мінських угод. Я думаю, що ті економічні заходи, які вживаються проти Російської Федерації, країни-агресора, рано чи пізно будуть доведені до логічного кінця і вимоги мінських домовленостей будуть виконуватися.

- Рано чи пізно - зараз немає такого розуміння, щоб зараз пішли і взяли?

- Ми за те, щоб вони скоріше були виконані. Мінські угоди - це один з етапів повернення нашої території, території Донбасу і Криму. Потім буде наступний етап. Я думаю, що наші політики з цим розберуться.

Розмовляв кореспондент ТСН Олександр Загородній

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7023
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація