Лікар був вбивцею Бетховена

Віденський лікар-патологоанатом Крістіан Райтер встановив мимовільного вбивцю Людвіга ван Бетховена.

Віденський лікар-патологоанатом Крістіан Райтер встановив мимовільного вбивцю Людвіга ван Бетховена. Ним опинився домашній лікар композитора Андреас Ваврух, що використав свинець для лікування хвороб живота, від яких Бетховен страждав в останні роки життя. Ваврух не знав, що у композитора був цироз печінки, і ліки, що містять свинець, остаточно її зруйнували.

Доктор Райтер опублікував результати своїх досліджень в американському журналі Beethoven Journal. У публікації Райтер спеціально обумовлює, що Вавруха не можна вважати свідомим вбивцею композитора. Він не знав і не міг знати про те, що у Бетховена була хвора печінка. Крім того, на початку XIX століття отруйні властивості свинцю були ще погано вивчені.

Доктор Ваврух, прагнучи полегшити муки композитора, проколював йому живіт, а потім накривав рану компресом, що містив свинцеву мазь.

Райтеру вдалося показати, як концентрація свинцю в тканинах композитора досягла пікових значень в дні, коли Варвух призначав йому своє лікування. У проміжку між 5 грудня 1826 року і 27 лютого 1827-го доктор чотири рази застосовував свій метод. Ці піки Райтер спостерігав, вивчаючи склад волосся Бетховена.

Біл Уолш, учений з Аргонської національної лабораторії (Ілінойс, США), що проводив в 2000-2005 роках важливе дослідження решток тіла Бетховена і першим встановив, що концентрація свинцю в тканинах композитора аномально висока, не схильний погоджуватися зі всіма висновками Райтера.

Уолш вважає, що волосся - ненадійний показник стану організму (на відміну від кісток). За версією американського ученого, свинець накопичувався в тканинах Бетховена роками, а не в останні місяці його життя, як стверджує Райтер.

Але обидва дослідники сходяться в тому, що великий композитор був дуже важко хворий в останні роки життя, і свинець напевно зіграв не останню роль в його смерті у віці 56 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: