Оприлюднено унікальне інтерв’ю Жаклін Кеннеді

У розмові з відомим істориком Жаклін розповідає про своє сімейне життя, про ключові політичні події і дає досить невтішні характеристики відомим діячам того часу.

Жаклін Кеннеді після смерті чоловіка стала закритою людиною / Фото: AFP
Американський телеканал ABC оприлюднив аудіозапис інтерв'ю Жаклін Кеннеді, який відбувся через чотири місяці після вбивства її чоловіка - президента США Джона Фітцджеральда Кеннеді.

Свою восьмигодинну бесіду з радником президента США Артуром Шлезінгером місіс Кеннеді дозволила опублікувати не раніше, ніж через півстоліття після своєї смерті, тобто в 2044. Але її дочка Жаклін Керолайн, визнала, що ці записи потрібно оприлюднити саме зараз, у рік 50-річчя з моменту обрання Джона Кеннеді в Білий дім. В результаті видавці, заручившись її підтримкою, скоротили обумовлений термін втричі.

Особливе місце в інтерв'ю колишня перша леді відвела Карибській кризі 1962 року, передає BBC. Вона згадує, як після екстреної наради в Білому домі дружини і діти більшості чиновників були евакуйовані з Вашингтона - країна готувалася до війни і всерйоз побоювалася радянського ядерного удару.

За словами пані Кеннеді, по-справжньому хворим місцем у зовнішній політиці США того часу була Куба. Вона розповіла, що її чоловіка до сліз довів роздратований провал операції кубинських контрреволюціонерів у затоці Свиней в 1961 році.

У розмові прозвучало і кілька одкровень про віце-президента США Ліндона Джонсона. "Всі бачили його величезне его, його владолюбство, його силу. І люди ж всі розуміли самі, коли заходили до його кімнати і заставали його п'яним. Джек казав, що ніколи нічого не можна добитися від Ліндона, навіть на нарадах з питань безпеки він просто сидів тихо, навіть не говорив, згоден він чи ні ", - розповіла колишня перша леді.

Вона зазначила, що Кеннеді взяв Ліндона Джонсона віце-президентом лише тому, що той був з півдня, і його присутність поруч з президентом з півночі була політично доцільно. Але робити його своїм наступником Кеннеді не збирався: "О боже, ти взагалі можеш уявити, що сталося б з країною, якщо б Ліндон був президентом?" - так час від часу говорив їй чоловік.

Жаклін Кеннеді після смерті чоловіка стала закритою людиною / Фото: AFP
У своєму інтерв'ю Жаклін Кеннеді дає невтішні характеристики найвизначнішим політикам свого часу. За її словами, французький президент Шарль де Голль "надзвичайно самозакоханий", а майбутній прем'єр-міністр Індії Індіра Ганді - "справжня зануда, зла, напориста, жахлива жінка".

Особливу неприязнь викликав у неї правозахисник Мартін Лютер Кінг.

Самого Кеннеді вдова описувала як дуже чутливу людину, доброго і чесного, справжнього джентльмена. "Він завжди говорив Каролін і Джону, що вони можуть робити все, що хочуть. Він здавався мені завжди дуже чутливим, скільки б я не думала про нього. І він завжди заходив до мене перед тим, як відправитися в кабінет. А якщо не заходив, то ми зустрічалися десь по дорозі, щоб просто обійнятися ", - згадувала вона в інтерв'ю.

Йому, за його словами, явно не вистачало часу, проведеного з сім'єю.

За словами місіс Кеннеді, президент дуже любив дітей, причому проводив час не тільки з власними нащадками. Глава держави дозволяв собі вриватися на урок і переривати заняття в школі для співробітників Білого дому. Коли він входив і плескав у долоні, всі учні мчали до нього гратися.

Опубліковані аудіозаписи унікальні, так як Жаклін Кеннеді після смерті чоловіка стала закритою людиною і не ділилася спогадами про життя в Білому домі і дала лише три інтерв'ю. Мемуарів перша леді США теж після себе не залишила.

Читайте також:

Вдова Кенеді була впевнена, що її чоловіка вбили американські мільярдери

Кеннеді незадовго до загибелі вимагав в ЦРУ інформацію про НЛО

Стівен Кінг розкриє таємницю вбивства Кеннеді

Оприлюднено нові факти біографії Кеннеді: він був змушений займатися сексом і пити гормони

Оприлюднено унікальне інтерв’ю Жаклін Кеннеді

Оприлюднено унікальне інтерв’ю Жаклін Кеннеді

Повʼязані теми:

Наступна публікація