"Смуглянка" заробляв на життя тим, що майстрував односельцям труни

"Смуглянка" заробляв на життя тим, що майстрував односельцям труни

"Смуглянка" пив і майстрував труни / Фото: Сегодня

У ніч з 18 на 19 липня не стало 57-річного Сергія Підгорного, який зіграв "Смуглянку" у фільмі "В бой идут одни "старики". Рідні розповіли про життя актора.

Помер актор Сергій Підгірний, який зіграв "Смуглянку"
Рідні померлого актора Сергія Підгорного ("Смуглянки") розповіли подробиці останніх років його життя: в кіно не знімався, пив, майстрував односельцям труни.

Актор помер у реанімації Ірпінської лікарні (Київська область), гостра серцева недостатність. Поховають його у четвер, 21 липня, в Бучі, як хотів того сам актор, щоб бути поруч з уже померлими батьком і старшим братом Володимиром. Друга дружина актора Людмила розповіла про долю актора, пише "Сегодня".

"Ще два дні тому моторошно щеміло серце. Сергій пішов за пенсією на пошту (отримував актор разом з надбавкою до інвалідності – "заробив" її після того, як потрапив під поїзд у 2008-му, не більше 1000 грн), але додому вже так і не повернувся. Його знайшли біля заводу односельці, викликали швидку. До тями він так і не прийшов ... Сергій переживав про свою незатребуваність, неповноцінність. Його дуже підкосили і злидні, і хвороба, він не міг дати родині, що було потрібно. І взагалі не так часто говорив, як любить свою дочку Сашу, і ображався на неї, коли вона говорила: "Тату, приберися, на кого ти схожий?!". Ми бачилися востаннє з ним минулого місяця, і по його очам я зрозуміла: може статися щось погане", - розповіла Людмила.

"Смуглянка" разом з мамою, 85-річної Раїсою Феодосіївною, жив у Бучі, в старому будинку за зеленим парканом, який багато років не бачив ремонту. В актора залишилися двоє дітей: старший син Володимир (моряк, живе в Адлері) від першого шлюбу і дочка Олександра - від другого (живе в Києві з мамою і вчиться на економіста). Подейкують, був і третій шлюб

Роль Смуглянки була для Підгорного доленосною - його обожнювали дівчата, на нього рівнялися хлопчаки, але подальша акторська кар'єра не склалася. Перебивався епізодами та ролями другого плану ("Дорога в пекло", "Викуп", "Розпад"). А наприкінці 1990-х і зовсім став самітником. Щоб заробити, ремонтував односельцям будинки, трудився в столярній майстерні, навіть труни робив. А потім і це закинув, став пити, запустив себе. Він наголошував, що саме "Старики" підсадили його на "чекушку": "До зйомок не пив, але всі випивали ... Не бути ж мені білою вороною". Хоча останнім часом, за словами дочки Саші і продавців з місцевого магазину, він не часто прикладався до пляшки.

Рідкісних гостей зустрічав у дворі на лавочці у пропаленому сигаретами піджаку, стоптаних туфлях без шнурків і з перегаром. Але приводити себе в порядок не збирався: "Це треба йти в магазин, а я ледве ходжу - грижа в спині тисне - заробив на зйомках, коли з коня впав". Із сусідами Підгорний не надто водився, говорив, через їх "підколи" навіть столярство закинув: "Я працюю, а вони "підколюють", Смуглянку згадують. Терпів-терпів, а потім врізав жартівникові і звільнився".

Першою роллю Підгорного були аж ніяк не "В бій ідуть одні "старики". У тому ж 1973-му він знявся у фільмі "Абітурієнтка" в ролі абітурієнта, але його прізвище не стояло в титрах. А от остання спроба повернутися в кіно ("Смуглянка" не знімався з 1995-го року після епізоду у фільмі "Обережно! Червона ртуть!") була в 2009-му, коли на екрани вийшла картина Оксани Байрак "Попелюшка з острова Джерба». Режисер цього фільму говорила з нами зі сльозами на очах: ​​"Так боляче! Я ж для Сергія, а ми з ним відразу перейшли на "ти", спеціально прописала роль батька головної героїні Вероніки. Її не було в сценарії, але коли я прочитала, як живе Смуглянка, майструє односельцям труни ... Захотілося йому допомогти. Сергій одразу погодився, хоча і довелося суворо попередити, щоб за три дні до зйомок привів себе в порядок - ніякого спиртного і вже тим більше на майданчику, хоча він і просив пиво. Ми його поголили, відмили, одягли. І ці речі віддали йому потім. Але гонорар, а повірте, я заплатила йому немало, відвезла особисто матері - не хотіла, щоб спустив не на те, що треба. На майданчику він горів роботою, але коли я просила його пообіцяти мені не пити, він сказав: "Оксано, якщо б я був впевнений, що мене знову почнуть знімати і ти покличеш, то відразу б присягнувся, а так...".

Нагадаємо, у лютому в Москві помер знаменитий льотчик, двічі Герой Радянського Союзу Віталій Попков, чий образ був покладений в основу ролі Маестро, зіграної актором Леонідом Биковим у культовому фільмі "В бой идут один старики".

Читайте також:

Помер знаменитий Смуглянка з фільму "В бой идут одни старики"

Київський суд заборонив кольорову версію "В бой идут одни старики"

Помер знаменитий льотчик Попков - прототип Маестро з фільму "В бой идут одни старики"

Повʼязані теми:

Наступна публікація