80 років з дня народження Леоніда Бикова

Сьогодні, 12 грудня 2008 року, відомому українському актору та режисеру, легендарному "маестро", виповнилося б 80 років.

В бій ідуть лише "старики"
Leonid-bykov.ru
Биков став прикладом для багатьох майбутніх льотчиків
На жаль, улюбленець глядачів, "командир 2-ої ескадрильї Титаренко", прожив лише 51 рік. У квітні 1979-го він трагічно загинув в автокатастрофі, так і не закінчивши роботу над своєю новою стрічкою "Прибулець".

Биков народився на Донеччині і з дитинства мріяв про авіацію. Він двічі намагався вступити до авіаційного училища. Перший раз - у Барнаулі (у 1943 р., в евакуації), але там його "викрили" через приписаний собі вік і маленький зріст (на той момент 136 см). Вдруге - у Ленінграді (в 1945 р.), до 2-ї спецшколи для льотчиків. Там він навіть провчився місяць, але війна вже закінчувалося і училище розформували.

Тоді Биков і вирішив стати артистом, щоправда, конкурсний відбір до Київської акторської школи не пройшов. Проте іспити до Харківського театрального інституту зміг здати.

Після закінчення театрального інституту Биков в 1951-60 роках працював в Харківському театрі ім. Шевченка.
Свою першу роль у кіно він зіграв у 1952 році в кінофільмі "Доля Марини", другу – у фільмі "Приборкувальниця тигрів".

Наступною його картиною, яку так вподобали глядачі, став славнозвісний "Максим Перепелиця".

Потім, на "Ленфільмі", Биков спробував себе як режисера. Спочатку він ставив комедії, зокрема, "Зайчик" (1964).

Биков-5
Leonid-bykov.ru
Биков зіграв головну роль у власному фільмі "Зайчик"
А в 1973 році, уже на студії ім. Довженка в Києві, Биков зняв свій перший фільм про війну "В бій йдуть одні "старики", в якому його талант відкрив себе з нового боку.

У другій картині "Ати-бати, йшли солдати..." (1976) художник вирішив ще складнішу задачу: втілив розвиток характеру героя в умовах фронтових буднів, істотні зміни, які відбуваються в його світобаченні і поведінці.

До Бикова прийшли всенародна любов і слава. А коли він загинув, його прихильники навіть не стали промовляти над могилою гучних слів: просто усі разом заспівали "Смуглянку". 


ВідеоСпогади про Бикова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: