В Україні вперше покажуть повне зібрання шедеврів Едгара Дега

В Україні вперше покажуть повне зібрання шедеврів Едгара Дега

Робота Едгара Дега / Фото: Корреспондент

74 бронзові скульптури майстра французького імпресіонізму Едгара Дега представлять у Києві.

17 лютого 2011 в київському культурно-мистецькому та музейному центрі Мистецький Арсенал відбудеться урочисте відкриття Великого скульптурного салону.

У цьому році Великий скульптурний салон вперше в Україні представить "сенсаційну колекцію" - повне зібрання шедеврів пластики майстра французького імпресіонізму Едгара Дега (1834 - 1917), повідомили у прес-службі Мистецького Арсеналу.

До експозиції увійдуть 74 бронзові скульптури Дега, які були відтворені зі збережених воскових фігур і виконані на замовлення спадкоємців майстра після його смерті в знаменитій ливарній майстерні Вальзуані (Франція).

Окрасою експозиції стане одна з найвідоміших у світі скульптур - Юна танцівниця, - єдина скульптура, яку художник експонував за життя.

Як зазначають організатори виставки, пластичні етюди Дега найповніше виражають творчий настрій художника в той період, коли він почав стрімко втрачати зір. У своїх скульптурах Дега залишається вірним головним мотивами своєї творчості - майстри завжди надихали витончені образи танцівниць, купальниць, граціозні фігури коней. Покладаючись на чуття, Дега домагався виразної передачі миттєвого руху, гостроти і несподіванки пози, зберігаючи при цьому пластичну цілісність і конструктивність фігури.

Крім колекції Дега, Великий скульптурний салон-2011 представить твори 30 провідних українських майстрів скульптури - вони представлять яскраву палітру тенденцій сучасної української пластики.

Великий скульптурний салон проводиться в Києві з 2006 року. Центральними подіями салону в попередні роки були: презентація древньої монументальної скульптури від епохи бронзи до Середньовіччя, експозиція скульптури майстра ар-деко Деметра Чипаруса, колекції шедеврів авангардного художника Альберто Джакометті, засновника дадаїзму Ганса Арпа, а також презентація робіт класиків скульптурного мистецтва ХХ століття Генрі Мура, Пабло Пікассо, Огюста Родена, Сальвадора Далі.

Також у рамках Великого скульптурного салону відбулася одна з рідкісних на батьківщині презентацій творів Олександра Архипенка, відкриття колекції відомого в Європі скульптора, вихідця з України, Грегора Ворона, а також демонстрація барокових шедеврів "українського Мікеланджело" Георга Пінзеля.

Великий скульптурний салон-2011 буде відкритий для відвідувачів з 18 лютого по 12 березня.

Читайте також:

Африканець здійснює мрії, виготовляючи труни на замовлення

Луганський скульптор зобразив Януковича у вигляді Калігули

У Лондоні зведуть вежу імені Лакшмі Міттала, вищу за статую Свободи

Повʼязані теми:

Наступна публікація