Як святкувати Геловін: декор, ритуали, атрибутика

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як святкувати Геловін: декор, ритуали, атрибутика

Credits

Геловін — одне з найстаріших свят практично в кожній країні. Нехай у деяких воно не приурочене до останнього дня жовтня, нехай у різних народів має свої особливості, але сенс один: вважається, що саме в цей день, завдяки енергії особливої сили, два світи — фізичний і духовний — можуть вступати в контакт.

Що можуть отримати від цього духи, можна тільки здогадуватися, людям же слід прийняти "гостей", продемонструвати радість з приводу того, що вони "зазирнули на вогник" і, за можливості, задобрити. Вірити чи не вірити в містичний день — особиста справа кожного, але відмовлятися від можливості цікаво провести час в будь-якому разі не варто.

Для чого прикрашати будинок на Геловін

Getty Images

Святкування Геловіну має на увазі специфічне оформлення будинку та деякої території за його межами (двору, якщо це приватний будинок, або хоча б "вашої" частини сходового майданчика, якщо квартира). В принципі, мета такого оформлення — не "налякати" тих, хто наважиться підійти до ваших дверей, а показати, що ви берете участь у загальних шоу, тому можна сміливо телефонувати або стукати — ви обдаруєте "духів" жменею цукерок.

Getty Images

Не гарбуз, а ліхтар Джека

Головний атрибут Геловіну — це, звичайно гарбуз. Або, як його називають у країнах, де це свято піднесене мало не до статусу офіційного, "ліхтар Джека". Історія свідчить, що була така людина, душу якої після смерті не прийняли ні в рай, ні в пекло. Все, що дали неприкаяній душі, — вогник, щоби зігріватися в поневіряннях. І щоб вогонь не згас, Джек помістив його у видовбані гарбузи. Деякі джерела стверджують, що насправді це була ріпа, але гарбуз, погодьтеся, має куди цікавіший вигляд.

Getty Images

Восени гарбуз дістати не проблема, видовбати його теж великих труднощів не створить. Хоча сьогодні на ринку напередодні цього свята можна купити справжні шедеври гарбузового різьблення. Та й сувенірні магазини, які тримають кожне свято на обліку, теж пропонують цікаві гарбузики з різних матеріалів.

Звісно, якщо яскравий гарбуз, навіть із прорізаними в шкірці очницями та зубами, красиво розташовано на столику, це не викликає жодних "містичних" почуттів. Але встановіть його на підвіконні або десь у глибині кімнати, запаліть свічку всередині, вимкніть світло... Ну, відчули прохолодний подув примарного вітерця?

Задобрити духів — про всяк випадок

Getty Images

Звичайно, духи не їдять цукерок і взагалі солодощів. Ми навіть не впевнені, що духи існують. Або що неправильні вчинки, які ми зробили в житті, можна спокутувати парою шоколадок. Але, як кажуть, про всяк випадок цукерками запастися потрібно. Хоча б тому, що в певний час у двері можуть постукати виряджені в Касперів, піратів і зовсім нестрашних скелетиків діти і закричати: "Відкупись! Або зачаклуємо!". А то й: "Гаманець чи життя?". Звісно, життя, і ніякого чаклунства! Спасибі, милі діти, що зайшли і хоча б спробували допомогти задобрити невідомі сили.

До речі, у багатьох країнах ось уже кілька років у зборі пожертвувань на Геловін бере участь дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ. Пожертви переправляють до країн, де діти, в принципі, тільки на Геловін цукерки й бачать. Крім того, збирають грошові пожертвування. І, варто сказати, успішно: кожен Геловін дає збір понад 150 млн доларів. Дуже мудро. По-перше, діти бідних країн отримають допомогу, по-друге, наші діти не об'їдять цукерок до кольок у животах. А, по-третє, таке "задобрювання" — це вже серйозно. Адже сказано ж: навіть одна добра справа може спокутувати багато.

Вечірка з привидами

Getty Images

Вечірка на честь Геловіну обов'язково костюмована. Погодьтеся, побути привидом, відьмою, вампіром, людиною-павуком тощо — це цікаво. Крім того, без усіх "покладених" атрибутів вечірка просто втрачає свій сенс. Тому, якщо свято організовуєте ви, подбайте, щоб запрошені змогли зануритися в таємничу, "потойбічну" атмосферу. Поодинці справитися буде складно, тому підключіть кількох друзів. Можливо, ви захочете оформити "кімнату страху" (за аналогом атракціонної) або організувати "нашестя зомбі", "викликати" затьмарення, влаштувати "кінець світу", врешті-решт.

Getty Images

На такій вечірці будуть до речі голосна музика, перегляд фільму жахів (або його фрагментів), розповіді жахливих історій. Можливо, в розпал свята до вас в будинок постукає "незнайома" ворожка, що розкладає руни долі, забреде чаклун, котрий "знає" ритуали. Дуже цікаво можна підготувати "спіритичний сеанс".

А взагалі, спробуйте згадати містичні серіали, які ви дивилися, — ідеї звідти можна черпати й черпати.

Ольга Маріуца

Читайте також: Манікюр на Геловін: топ-5 модних і креативних ідей для натхнення

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація