Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американська компанія повідомила про успішне тестування вакцини проти Covid-19

Американська компанія повідомила про успішне тестування вакцини проти Covid-19

У першій фазі тестування вакцина викликала імунну відповідь аналогічну тій, яка спостерігається в одужалих від вірусу людей.

Американська біотехнологічна фірма Moderna повідомила про перспективні ранні результати перших клінічних випробувань експериментальної вакцини проти нового коронавірусу, проведених за участі невеликої кількості добровольців.

Про це пише Science Alert.

Компанія з Кембриджа, штат Массачусетс, заявила, що кандидат на вакцину мРНК-1273, очевидно, викликає імунну відповідь у восьми осіб, які отримали його, аналогічну тій, яка спостерігається у людей, що одужують від вірусу.

"Ці проміжні дані Фази 1, хоча і ранні, демонструють, що вакцинація мРНК-1273 викликає імунну відповідь величини, викликаною природною інфекцією", - сказав головний лікар модерн Тал Закс.

"Ці дані підтверджують нашу впевненість в тому, що мРНК-1273 потенційно здатна запобігти захворюванню COVID-19 і підвищити нашу здатність вибирати дозу для основних досліджень", - сказав Закс.

У компанії Moderna, яка була заснована дев'ять років тому, сказали, що вакцина "в цілому безпечна і добре переноситься", і що пацієнти страждали від почервоніння або хворобливості від уколів.

В ході телефонної конференції виконавчий директор Moderna Стефан Бансел сказав, що попередні тести вселяють впевненість в тому, що у mRNA-1273 є "висока ймовірність забезпечити захист" від вірусу.

Окремі тести, проведені на мишах, показали, що вакцина запобігла розмноження вірусу в їхніх легенях, згідно з даними компанії.

Уряд США вклав майже півмільярда доларів на розробку вакцини у Moderna. Він розробляється в партнерстві з Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань, очолюваним Ентоні Фаучі. Клінічний тест був проведений Національними інститутами охорони здоров'я.

Три групи з 15 пацієнтів у віці від 18 до 55 років отримали три різних дози вакцини в фазі 1 тесту, повні результати якої поки не відомі.

Фаза 2 випробування з 600 суб'єктами вже отримала зелене світло від Управління з контролю за продуктами і ліками США, і Moderna сказала, що вони повинні початися в цьому кварталі.

Фаза 3 випробування - найбільша і найважливіша для підтвердження ефективності вакцини, повинна початися в липні.

"Команда Moderna продовжує концентруватися на тому, щоб рухатися якомога швидше, щоб почати наше основне дослідження фази 3 у липні", - сказав Бансел, генеральний директор Moderna.

Грунтуючись на часткових результатах фази 1, у компанії зазначили, що вони більше не будуть вивчати найвищу дозу, адже менші доз теж дають певний ефект.

"Чим менше доза, тим більше людей вакцина зможе захистити", - сказав президент Moderna Стівен Хоге.

Нагадаємо, талійські науковці з біотехнологічної компанії, яка спеціалізується на розробці ліків проти хронічних вірусних захворювань та раку, заявляли, що розробили "першу в світі вакцину", яка вбиває коронавірус, і вже з осені почнуть маштабні випробування. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції