Американські вчені розробили пристрій для смартфону, який діагностує рак

Гаджет може проаналізувати біоматеріал на наявність маркерів раку печінки, молочної залози, простати, легенів.

Американські вчені розробили сумісний зі смартфоном спектроскоп для аналізу декількох зразків крові на предмет наявності раку. Результати роботи представлені у журналі Biosensors and Bioelectronics, передає Еспресо.TV.

Спектрометр може обробити вісім проб біоматеріалу одночасно, зокрема пристрій аналізує зразки крові на наявність інтерлейкіну-6 (IL-6), який може діяти як протизапальний цитокін і стимулює імунну відповідь.

За результатами проведеного тестування, точність діагностики за допомогою спектрометра сягає 99%. Гаджет може проаналізувати біоматеріал на наявність маркерів раку печінки, молочної залози, простати, легенів.

Як зазначили науковці, наразі спектрометр сумісний тільки з iPhone 5, однак його планують адаптувати для будь-якого смартфону.

Крім того, автори вже подали заявку на патент.

"Спектрометр буде особливо корисний у клініках і лікарнях з великою кількістю зразків, але не таких, які не мають лабораторій. Також розробка буде актуальна для лікарів, які практикують за кордоном або у віддалених районах", - повідомив співавтор роботи Лей Лі.

Нагадаємо, раніше учені презентували дієві ліки від раку грудей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: