Без знищення тварин: вчені вперше виростили сало "у пробірці"

Без знищення тварин: вчені вперше виростили сало "у пробірці"

Фахівці докладно описали важливий новий метод культивування жирових тканин in vitro / Фото: Unsplash

Можливість отримання штучного м'яса обіцяє забезпечити людство смачним та корисним продуктом без збитків для довкілля та знищення тварин.

Вчені з американського Університету Тафтса представили спосіб виробництва масової клітинної жирової тканини для використання в харчових продуктах. Вони опанували новий метод вирощування продукту, що схожий на жир тваринного походження, що дозволить доповнити штучне м'ясо штучними жирами, тобто отримати сало.

Про це йдеться у статті журналу eLife.

Фахівці докладно описали важливий новий метод культивування жирових тканин in vitro ("у пробірці") для виробництва м’яса і представили виняткові докази того, що їхній підхід є масштабованим.

"Робота представлятиме широкий інтерес для біоінженерів, тканинних інженерів, вчених з біоматеріалу та біологів зі стовбурових клітин", - йдеться у статті.

Раніше біологи вже навчилися вирощувати м'язову тканину різних видів тварин. Деякі з цих продуктів вже отримали дозвіл на використання та їх виробляють для постачання до магазинів та ресторанів.

За свідченням фахівців із посиланням на тести, найсмачнішим м'ясом споживачі називають яловичину, що містить приблизно 36% жиру.

Щоб культивувати клітини "в пробірці", їх потрібно постійно підживлювати поживними речовинами та киснем. У живому організмі це відбувається завдяки постійному руху крові судинною мережею, яка охоплює всі частини тіла.

У штучних умовах відтворити таку систему поки що не вдається, тому тканину вирощують крихітними плоскими фрагментами.

Американські фахівці навчилася не лише отримувати такі шматочки жирової тканини, а й поєднувати їх у готовий продукт.

Схема охоплює загальні концепції виробництва макромасштабних об’ємів культивованого жиру в цьому дослідженні. Фото: elifesciences

Для експериментів вчені використовували адипоцити, які накопичують жир клітин у мишей та свиней. Виростивши невеликі зразки, їх збирали та змішували з альгінатом, а також з mTG (мікробною трансглутаміназою).

Всі ці речовини неодноразово перевірені та визнані безпечними для використання у харчовій промисловості. А для клітин жирової тканини вони є сполучною ланкою, яка дозволяє формувати з мініатюрних плоских фрагментів цілий продукт.

"Жирова тканина - це переважно клітини з мінімальною кількістю інших структурних компонентів. Тому ми вирішили, що якщо їх вдасться зв'язати разом, то цього буде достатньо, щоб відтворити й смак, і поживність, і текстуру натурального тваринного жиру", - розповіли автори дослідження.

За текстурою штучне сало м'якше за справжнє, однак комбінації домішків дозволять фахівцям удосконалити формулу.

Раніше вчені створили унікальні фрикадельки з давно вимерлого мамонтаАвстралійці відтворили м'ясо з ДНК мамонта.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація