Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені вперше виростили зі стовбурових клітин скелетні м’язи, що працюють

Успіх дослідженню приніс новий тривимірний підхід.

У США біоінженерам з Дюкського університету вдалось виростити м’язову тканину зі стовбурових клітин, передає Republic.

Учені вилучили з дорослих нем’язових тканин, а саме з крові та шкіри, плюрипотентні стовбурові клітини (з таких можуть утворюватися інші клітини, але не цілий організм). Після цього біоінженери перепрограмували ці стовбурові клітини так, щоб вони повернулись до свого первинного стану, а тоді дали їм сигнал перетворитись на м’язи за допомогою спеціальної молекули Pax7.

Коли клітини розрослись, вони стали майже ідентичними м’язовим клітинам дорослої людини. Таким чином, учені з Дюкського університету стали першими, кому вдалось отримати скелетні м’язи, що працюють, хоча подібні експерименти проводились і до цього.

Автор дослідження Лінгджун Рао розповів, що успіх дослідженню принесли "унікальні умови" та 3D-матриця, на противагу звичайному для подібних експериментів 2D-підходу. В двовимірному просторі клітини не можуть рости поза живим організмом так само, як у ньому. Новий підхід дозволив клітинам рости швидше та триваліше і взаємодіяти з простором в усіх трьох вимірах.

Під час експерименту вчені перестали забезпечувати клітини спеціальною молекулою Pax7, коли побачили що вони вже на шляху перетворення на м’язи, і натомість для подальшого розвитку почали підтримувати та підживлювати клітини.

За два-чотири тижні клітини утворили м’язові волокна, які скорочувались та реагували на такі зовнішні подразники, як електричні імпульсі та біохімічні сигнали. Їх успішно імплантували дорослим мишам, які після цього прожили не менше трьох тижнів. 

Нагадаємо, що вченим вже вдалось виростити тканини людського серця. Для цього так само були використані плюрипотенті стовбурові клітини. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції