Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дослідники визначили, коли Америку заселили перші люди

Дослідники визначили, коли Америку заселили перші люди

У цьому допомогло знаряддя, знайдене у печері.

Інструменти, знайдені в печері в центральній Мексиці, є переконливим доказом того, що люди жили в Північній Америці, принаймні, 30 тис. років тому, приблизно на 15 тис. років раніше, ніж передбачалося раніше, повідомили вчені в середу.

Про це пише Science Alert.

Нове міжнародне дослідження проводили вчені університету Копенгагена, університетів в Мексиці, Великій Британії, США та Бразилії, де вони проаналізували древній матеріал. Так, наукову статтю вважають справжньою бомбою, адже вона змінює уявлення про час заселення континенту. 

Той факт, що вона відсуває час ранньої імміграції в Америку, безсумнівно, викличе гарячі суперечки.
Еське Віллерслев, професор і голова Центру геогенетики Фонду Лундбека

Троє вчених з UCPH провели аналіз ДНК стародавніх останків тварин і рослин, знайдених під час розкопок печери Chiquihuite в Північній Мексиці. 

"Наприклад, ми виявили ДНК американського чорного ведмедя, широкий спектр гризунів, кілька видів кажанів, а також горобця і сокола", - сказав вчений Міккель Вінтер Педерсен.

Унікальною особливістю печери Chiquihuite є “стать”, який складається з шести шарів детриту і пилу - всього десять футових колон стародавніх останків - які настільки стиснуті і стійкі, що за допомогою різних передових методів вимірювання, стало можливим датувати шари один за іншим зверху донизу.

Кожен шар містив відкладення кам'яних знарядь, таких як ножі, скребки і наконечники стріл. Всього у мексиканській печері дослідники виявили 1900 кам'яних знарядь.

Печерні знахідки надзвичайно цікаві. Ці археологічні знахідки досі найстаріші в Америці. І розкопані кам'яні знаряддя відносяться до унікального для Америки типу.
професор Університету Сакатекас, Мексика, Кипріян Ф. Арделеан

Донині наука припускала, що найраніша імміграція в Америку відбулася близько 15 тис. років тому. В той час було утворено вузький отвір в льоду вздовж північної частини узбережжя Тихого океану, яке дозволило пройти з Сибіру на американський континент.

У той час не було інших шляхів доступу до континенту, тому що Північна Америка була вкрита товстою крижаною шапкою, яка лише пізніше - близько 13 тис. років тому - розтанула достатньо для утворення проходу.

Саме так ми повинні розуміти присутність цих людей в Мексиці в це конкретний час - проте, на жаль, ми й гадки не маємо, ким вони були. Тому що, хоча ми дуже ретельно шукали людську ДНК в зразках, які ми зібрали протягом десяти днів, які ми провели в печері Chiquihuite не було жодних людських слідів. Однак ми все ще можемо знайти деякі з сотень зразків землі, які ми зібрали, тому що у нас ще не було часу проаналізувати їх всіх.
дослідник Еське Віллерслев

Нагадаємо, знайдені 3500-літні зуби показали, що "вторгнення" в стародавній Єгипет фактично було тривалим захопленням іммігрантами. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції