Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дослідники дізналися, як вилікувати агресивний рак крові

Розвиток лейкозу обумовлено втратою ДНК/

Дослідники із Університету Цинциннаті виявили, що важке ракове захворювання крові, відоме як гострий мієлоїдний лейкоз, можна вилікувати.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, повідомляється, що вилікувати хворобу можна, підсиливши активність певного типу мікроРНК — коротких молекул рибонуклеїнової кислоти, які регулюють функції генів.

На мишах вчені показали, що розвиток гострого мієлоїдного лейкозу пов'язаний із зниженням активності молекули miR-22. Це з'єднання належить до класу малих некодуючих РНК (мікроРНК). МікроРНК спаровуються з ділянками інформаційної РНК, перешкоджаючи її участі в процесі трансляції і синтезі білка.

Попередні роботи показали, що miR-22 пов'язаний з раком молочної залози та захворюваннями крові, які можуть передувати лейкозу. Дослідники з'ясували, що якщо посилити активність гена, який відповідає за синтез miR-22, то лейкозні клітини починають відчувати труднощі в розвитку, зростанні і розмноженні.

Розвиток лейкозу обумовлений втратою ДНК, що відповідає за синтез miR-22 його можна зупинити, якщо ввести в клітини кісткового мозку мишей наночастинки, які несуть у собі мікроРНК.

Раніше повідомлялося, що вчені створили скальпель, який відчуває ракові пухлини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції