Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фізикам вдалося зробити невидимим тривимірний об'єкт

У даному експерименті було використано покриття з так званих плазмонових матеріалів, що створюють "фотонегатив" об'єкта.

Американським дослідникам вперше вдалося сховати тривимірний фізичний об'єкт, зробивши його невидимим під будь-яким кутом зору.

Однак цей ефект спостерігається тільки в мікрохвильовому діапазоні електромагнітного спектру.

У даному експерименті було використано покриття з так званих плазмонових матеріалів, що створюють "фотонегатив" об'єкта, який хочуть зробити невидимим.

Цей ефект, описаний у журнальній статті, може знайти практичне застосування в мікроскопії високої роздільної здатності, вважають вчені.

За словами науковців, досі він використовувався з метою створення так званих метаматеріалів, які мають властивості, що раніше не зустрічалися в природі.

Такі метаматеріали проводять світлові хвилі незвичайним чином - так, як ніби вони не відбилися від фізичного об'єкта.

Читайте: Фізики вигадали спосіб переходу в паралельний світ

У попередніх експериментах фізикам вдавалося робити тривимірні об'єкти невидимими за рахунок покриття їх оболонкою або завісою з метаматеріалів.

Проте цього разу групі дослідників з Університету штату Техас в Остіні вдалося відтворити цей ефект у просторі, зробивши невидимим в мікрохвильовому випромінюванні циліндр висотою 18 см.

Професор Ортвін Хесс з Імперського коледжу в Лондоні вважає, що дане дослідження підтвердило правоту теорії метаматеріалів.

За його словами, при практичному застосуванні цього ефекту в майбутньому плазмонові матеріали можна буде поєднувати з уже створеними метаматеріалами з метою контрольованого управління електромагнітним випромінюванням.

У видимій частині спектру цей ефект недосяжний. Тому створення плаща-невидимки залишається віддаленою можливістю, констатують науковці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції