Google обзавівся спіраллю ДНК в честь дня народження Розалінд Франклін

Google обзавівся спіраллю ДНК в честь дня народження Розалінд Франклін

Google відзначило 25 липня черговим "дудлом"

Британська вчена Розалінд Франклін зіграла найважливішу роль у відкритті структури ДНК.

У четвер, 25 липня логотип Google прикрасило зображення подвійної спіралі ДНК.

Справа в тому, що в цей день виповнюється 93 роки з дня народження британського науковця Розалінд Франклін, яка відіграла важливу роль у відкритті структури ДНК.

Розалінд Франклін відома своєю роботою над отриманням рентгенограм структури ДНК.

Відкриття двоспіральної структури сталося після того, як Моріс Вілкінс таємно показав Вотсону і Кріку рентгенівський знімок молекули ДНК, зроблений Франклін. На цьому знімку вони впізнали ознаки спіралі та попрямували в лабораторію, щоб перевірити все на об'ємній моделі.

В лабораторії з'ясувалося, що майстерня не поставила необхідні для стереомоделі металеві пластини, тому Вотсон вирізав із картону чотири види макетів нуклеотидів - гуаніну (G), цитозину (C), тиміну (T) і аденіну (A) - і став розкладати їх на столі. І тут він виявив, що аденін з'єднується з тиміном, а гуанін - з цитозином за принципом "ключ-замок". Саме таким чином з'єднуються між собою дві нитки спіралі ДНК, тобто навпроти тиміну з однієї нитки завжди буде знаходитися аденін з іншої.

Пізніше запропонована Вотсоном і Кріком модель побудови ДНК була доведена, а їх робота відзначена Нобелівською премією з фізіології або медицини 1962 року. Серед лауреатів не було Розалінди Франклін, яка померла від раку, оскільки премія не присуджується посмертно.

Зазначимо, що так звані Google Doodle - це логотипи, які відрізняються від стандартного. Вони зазвичай приурочені до якоїсь події, свята, річниці.

Повʼязані теми:

Наступна публікація