Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Популярне знеболювальне збільшує ризик чоловічого безпліддя - дослідження

Ібупрофен призводить до зниження активності гормонів.

Високі дози ібупрофену та його часте застосування можуть збільшити ризик проблем з чоловічою фертильністю.

Про загрозу від цього популярного знеболюючого пише видання Guardian, посилаючись на дослідження про препарат в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У дослідженні брали участь чоловіки віком від 18 до 35 років. Протягом шести тижнів вони брали по дві таблетки ібупрофену. В цей час у них порушувалося вироблення тестостерону і загалом погіршувалося здоров'я: скарги чоловіків були схожі на ті, які зазвичай турбують літніх людей або курців.

Згідно з даними вчених, за два тижні після початку прийому ібупрофену у більшості чоловіків спостерігався компенсований гіпогонадизм – зниження активності статевих гормонів. Хоч вироблення тестостерону падало не надовго і нормалізувалося після припинення курсу ібупрофену, є ймовірність, що цей стан може стати постійним, зазначають дослідники. За їхніми словами, брак статевих гормонів не може компенсуватися організмом нескінченно – рано чи пізно вони перестануть вироблятися.

Також виявилося, що ібупрофен може викликати й інші проблеми зі здоров'ям: втому, втрату м'язової маси та еректильну дисфункцію.

Раніше вчені з Мюнстерського університету простежили, як сексуальна активність впливає на організм людини і виявили її знеболювальні властивості.

Залиште свій коментар

Вибір редакції