Ілон Маск розкрив подробиці планів колонізувати Марс

Ілон Маск розкрив подробиці планів колонізувати Марс

Associated Press

Винахідник хоче застрахуватися на випадок знищення нашої рідної планети.

Винахідник та генеральний директор SpaceX Ілон Маск розкрив план зі створення на Марсі міста, яке буде повністю самодостатнім, а його виживання не буде залежати від зв'язку з Землею.

Про це він сказав під виступу на щорічній конференції Mars Society, пише Independent.

За словами Маска, проєкти з розвитку марсіанського поселення вже ведуться, але вони мають бути завершені до того, як на Землі станеться катастрофа. "Цивілізація не має вигляд надсильної, вона трохи хиткою", — додав бізнесмен. Тому, за його словами, досягнення самодостатності було б вищим критерієм успіху будь-якої колонізації Марса. Він зазначив, що йдеться не просто про базу з кількома людьми, а про ціле місто.

Маск наголосив, що поселення на Марсі не може називатися безпечним, якщо вимре в разі втрати зв'язку з Землею. На думку дослідника, таке може статися з низки причин: зіткнення комети з Землею, виверження супервулкану чи навіть "ядерний Армагеддон". 

Бізнесмен заснував компанію SpaceX з місією "перетворити людство в багатопланетний вид" і неодноразово говорив про плани щодо Марсу. З цією метою розробляється космічний корабель Starship, який вже провів кілька льотних і посадочних випробувань. Маск казав, що Starship може уперше вирушити на Марс вже 2024 року.

Упродовж багатьох років секрети криваво-червоної планети, названої на честь римського бога війни Марса, не давали спокою людству. Чи могло на ній утворитися життя? Чи придатна вона для колонізації? Марс поставав "героєм" у багатьох літературних творах. Викликав жвавий інтерес він й у наукових колах. Як досліджували четверту планету від Сонця – читайте у спецпроєкті ТСН.ua.

Навіщо цього року на Марс відправили цілих три місії

Навіщо цього року на Марс відправили цілих три місії