Комп'ютерна епідемія: як захиститися від масшатбного вірусу WannaCry

Він знаходить і видаляє усі сімейні фотоальбоми, особисту інформацію, важливі документи.

Найпотужніша в історії хакерська атака сколихнула світ. Вірус, який непомітно проникає до комп'ютерів та знищує усі файли, розлетівся 150 країнами світу. Дістався він і до українців. Як захистити свою інформацію та не потрапити на гачок аферистів, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Вірус WannaCry знаходить і видаляє усі сімейні фотоальбоми, особисту інформацію, важливі документи. А підчепити його простіше простого: достатньо, щоб до однєї мережі потрапив комп'ютер, який вже заражений. Він дістається до всіх найближчих.

Вірус показує, що усі ваші файли зашифровані. За повернення файлів хакери вимагають сплатити 300 доларів протягом 3 днів. Якщо не встигнете у цей термін - ціна зростає удвічі. Та навіть якщо виконати усі умови шахраїв - жодних гарантій немає, що файли повернуть.

Аби захистити свій комп'ютер від вірусу, слід використовувати оригінальні версії програмного забезпечення та постійно їх оновлювати. А для надійності краще за все копіювати важливу інформацію на жорсткі диски або флешки.

Відомий волонтер Роман Сініцин оприлюднив у мережі такий алгоритм боротьби з вірусом:

- завантажити патч Microsoft

- завантажити усі оновлення Windows

- зробити бекапи усіх данних на сторонній носій/сервер не під управлінням Windows.

- бажано вимкнути підтримку SMB (або Start>Run "dism /online /norestart /disable-feature /featurename:SMB1Protocol"/featurename:SMB1Protocol")

Нагадаємо, в останні дні програма-вимагач WannaCry заблокувала не менше 200 тис. комп'ютерів в 150 країнах. WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають "викуп" - від 200 до 600 доларів, який потрібно перевести на зазначені рахунки у біткоїнах.

Залиште свій коментар