Компанію Apple оштрафували через навмисне уповільнення роботи старих моделей iPhone

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Штраф склав 25 мільйонів євро.

Агентство з нагляду за конкуренцією і шахрайством Франції оштрафувало на 25 млн євро американську компанію Apple. Її  звинуватили у навмисному уповільненні роботи старих моделей iPhone. При цьому споживачі про такі дії не були попереджені.

Про це повідомляє ВВС.

Чому Apple сповільнює старі телефони iPhone

Багато клієнтів вже давно підозрюють, що Apple сповільнила старі телефони iPhone, щоб спонукати людей купувати нові дорожчі моделі.

2017 року Apple підтвердила, що вона сповільнювала деяку кількість айфонів, але зазначила, що це робиться лише для того, щоб "продовжити життя" пристроїв. Мовляв, літій-іонні батареї в пристроях стали менш здатними тримати зарядку, бо вони з часом старіли. Це може призвести до несподіваного вимкнення iPhone для захисту його електронних компонентів.

Відповідно компанія випустила оновлення програмного забезпечення для iPhone 6, iPhone 6s та iPhone SE, яке "згладило" продуктивність батареї.

Один із користувачів iPhone 6S зазначив, що смартфон значно прискорився після заміни акумулятора.

Що сказав регулятор

Французька сторона заявила, що власники iPhone "не були поінформовані, що встановлення оновлень iOS (10.2.1 та 11.2) може уповільнити їхні пристрої".

У рамках угоди Apple повинна протягом місяця відображати повідомлення на своєму французькому сайті. У тексті має бути зазначено, що Apple "вчинила шахрайський комерційний злочин із бездіяльності" і погодилася сплатити штраф.

Чи досі сповільнює Apple старі телефони iPhone

Так. Оскільки компанія Apple підтвердила цю практику в 2017 році, вона впровадила її на кількох iPhone, зокрема:

  • iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7 і 7 Plus
  • iPhone 8 і 8 Plus із системою iOS 12.1 або новішими версіями
  • iPhone X із iOS 12.1 або новішими версіями
  • iPhone XS, XS Max та XR із iOS 13.1 або новішими версіями

Налаштування вмикається лише тоді, коли акумулятор починає зношуватися, і тепер iOS надає споживачам чіткішу інформацію про те, коли було ввімкнено управління продуктивністю.

"Ефекти управління продуктивністю на цих новіших моделях можуть бути менш помітні через їхнє більш вдосконалене обладнання та програмне забезпечення", - зазначили в Apple.

Відео Аналітики зібрали таблицю співвідношення середніх зарплат у різних країнах і цін на iPhone

Швейцарцям треба попрацювати всього 5 днів, щоб купити новеньке "яблучко", жителям Арабських Еміратів, Люксембургу, Норвегії, Данії та Америки - трохи більше 7 днів. А пакистанцям і казахам - аж 86. Україна опинилася на 2-му місці з кінця. Українцям треба працювати близько 4 місяців. І це за умови, що на телефон підуть усі зароблені гроші.

Аналітики зібрали таблицю співвідношення середніх зарплат у різних країнах і цін на iPhone

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції