Марсохід Perseverance сів на Червону планету і зробив перші фото звідти

Марсохід Perseverance сів на Червону планету і зробив перші фото звідти

Фото: Associated Press

Посадка апарату тривала сім хвилин.

Американський марсохід Perseverance ("Наполегливість") подолав близько 500 мільйонів кілометрів і успішно приземлився на Червону планету. Працівники командного центру NASA, і ровер "Наполегливість" пережили так звані "сім хвилин жаху". Саме стільки тривала посадка апарата.

Трансляцію вів YouTube-канал NASA.

Посадку здійснили поблизу кратера кратера Єзеро (Джезеро), де, ймовірно, є висохла річкова дельта й дно озера. Роботу доручено зібрати геологічну інформацію, зразки гірських порід і ґрунту, а також ознаки мікробного життя на Червоній планеті.

Апарат Perseverance оснащений науковими інструментами, камерами для зйомки і мікрофонами для запису звуку, вертолітним дроном і автономної навігаційною системою, що дозволяє пересуватися по складному рельєфу місцевості.

У NASA заявляють, що місія Perseverance є вирішальним і поворотним моментом в дослідженні Червоної планети. Марсохід доставить на Землю найбільш значущі зразки Марса для організації майбутніх місій. 

"Наполегливість вас приведе куди завгодно", — зазначили у NASA.

Уже з'явилися перші фото, зроблені марсоходом на Червоній планеті.

Here's the second image from #Perseverance with dust still in the air from landing.

Це знімок екрану з прямої трансляції . Зображення високої роздільної здатності незабаром опублікують. Є й кольорові версії фото.

Нагадаємо, що NASA запише звуки Марса за допомогою нового марсохода. Як тільки апарат торкнеться поверхні планети, він почне записувати те, що відбувається навколо за допомогою мікрофона під назвою EDL.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: американський марсохід " Perseverance" готується до висадки на Марс

Новини світу: американський марсохід " Perseverance" готується до висадки на Марс

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація