Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МКС можуть використовувати до 2028 року

Спочатку було визначено: до 2020 року.

Технічний стан Міжнародної космічної станції (МКС) дозволяє експлуатувати її ще мінімум десять років.

Про це повідомив виконавчий директор з пілотованим космічним програмам російською держкорпорації "Роскосмос" Сергій Крикальов.

"Спочатку було визначено: до 2020 року. Зараз вже всі партнери погодилися - до 2024-го. І триває обговорення продовження експлуатації станції до 2028 року. Я думаю, вона до 2028-го точно може відслужити, а далі - покажуть випробування", - Крикальов заявив в інтерв'ю, опублікованому у вівторок в "Російській газеті".

Відповідаючи на питання видання про те, чи можуть нові російські модулі стати основою для самостійної вітчизняної орбітальної станції, він уточнив, що "теоретично можуть".

"Але, з точки зору практичної, міжнародна взаємодія з партнерами, коли кожен виконує функції, корисні для всіх, як показало життя, найбільш ефективно. Будувати своє маленьке "натуральне господарство" можна, але більш ефективно продовжувати літати "в складі", - підкреслив Крикальов.

Фотогалерея Яркое приземления с парашютами и радостные улыбки: на Землю вернулись трое космонавтов с МКС (14 фото)

"Принаймні, МКС точно продовжить літати так, як вона літає. Якщо з'явиться необхідність відділення або будівництва самостійних станцій, напевно, це може бути забезпечено. Але це не буде найоптимальнішим варіантом", - додав він.

Глава NASA Джим Брайденстайн в жовтні цього року в інтерв'ю "Інтерфаксу" заявив, що використання МКС заплановано до 2024 року, але конгрес США може розглянути можливість продовження терміну експлуатації орбітальної станції до 2030 року.

ВідеоЧерез недбальство працівника російського конструкторського бюро стався витік повітря на МКС

Поламав і намагався виправити шкоду клеєм. Російський брак мало не призвів до космічної катастрофи. Причиною витоку повітря на Міжнародній космічній станції назвали недбальство працівника російського конструкторського бюро. З'ясувалося - мікротріщина у космічному кораблі "Союз МС-09" виникла ще на Землі. Співробітник конструкторського бюро просто залив щілину клеєм, після чого корабель успішно пройшов тести на герметичність. 

Через недбальство працівника російського конструкторського бюро стався витік повітря на МКС

Залиште свій коментар

Вибір редакції