Не лише проблеми з диханням та температура: що відомо про нетипові симптоми коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
84к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Не лише проблеми з диханням та температура: що відомо про нетипові симптоми коронавірусу

Фото: Associated Press

Приблизно один з 10 пацієнтів з коронавірусом відчуває проблеми з травленням, а основні симптоми можуть супроводжуватися загальним нездужанням та занепокоєнням.

У низці випадків інфіковані новою коронавірусною інфекцією COVID-19 можуть мати нетипові симптоми.

Відомо, що найголовніші ознаки недуги – сухий кашель, висока температура та ускладнене дихання. Також медики почали казати про такий сиптом, як втрата смаку, нюху або усього разом.

Водночас багато людей переживають хворобу, навіть не здогадуючись про неї. Окрім цього, пацієнти подекуди скаржаться й на інші симптоми. Усе їхнє різноманіття поки що залишається не вивченим, але от про які нетипові симптоми відомо сьогодні.

Проблеми з травленням

Діарею та нудоту пов’язують із коронавірусними інфекціями, але дослідження поки що не визначили точно поширеність симптомів. Як пише Business Insider, приблизно один з 10 пацієнтів з коронавірусом відчуває якісь проблеми з травленням.

Дослідження, проведене в The Lancet, показало, що тільки у 3% китайських пацієнтів була діарея. Близько 5 відсотків людей відчувають нудоту, згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Нове дослідження припускає, що поширеність проблем з травленням може бути вищою, ніж вважалося раніше, і до половини пацієнтів можуть мати їх разом з респіраторними симптомами.

Зазвичай у цих пацієнтів також незабаром з'являються більш поширені симптоми, як ускладнене дихання, температура або кашель – лише у 3% досліджених випадків були винятково травні симптоми, стверджують дослідники.

Нездужання і сплутаність свідомості

У нещодавньому звіті про будинок для людей похилого віку в Вашингтоні йдеться про людей, які мали незвичайні симптоми, як-от нездужання, загальне почуття дискомфорту або занепокоєння. Зазначається, що третина жителів будинку дала позитивний результат на коронавірус і при цьому половина з них не мала симптомів взагалі.

Тож у деяких випадках COVID-19 може проявлятися як нездужання, дезорієнтація або виснаження, і, схоже, це один з найбільш розповсюджених атипових симптомів. Втім часто вони зустрічаються разом з іншими, поширенішими, ознаками недуги.

Також варто зазначити, що пандемія, карантин і соціальне дистанціювання можуть також викликати додатковий стрес і занепокоєння.

Ці та інші психологічні фактори можуть привести до схожих симптомів, пише психотерапевт Ілен Коен для журналу "Psychology Today", тому важливо не панікувати, якщо ви відчуваєте лише втому або занепокоєння.

Як кажуть у Центрі з контролю і профілактики захворювань в США слід негайно звернутися за допомогою у разі появи серйозної дезорієнтації, нездатності прокинутися або бути напоготові, особливо разом з такими ознаками, як посинілі губи, проблеми з диханням або біль в грудях.

Дрижаки або м'язові болі

Болі і дрижаки можуть бути симптомами багатьох захворювань, включно з грипом, але пацієнти з коронавірусом повідомляють і про них. Незрозуміло, наскільки це поширене явище, але, згідно зі звітом ВООЗ, близько 11% досліджених людей повідомили про дрижаки, а 14% - про м'язові болі.

Це можуть бути і передвісники більш серйозних симптомів, і єдині ознаки легкої інфекції.

У разі їхньої появи, слід вжити додаткових запобіжних заходів, щоб ізолювати себе від інших людей, а а також відпочити, пити багато рідини та звернутися до лікаря.

Головні болі і запаморочення

Згідно з дослідженням в The Lancet, близько 8% пацієнтів з COVID-19 повідомили про головні болі.

У деяких випадках повідомлялося про запаморочення. Часті або дуже сильні випадки запаморочення можуть вказувати на більш серйозний ризик для здоров'я, за даними клініки Клівленда.

Наголосимо, існує безліч пояснень таким загальним симптомам, тому наявність одного або навіть декількох не обов’язково свідчить про COVID-19.

Нежить

Нежить лише зрідка є ознакою коронавірусу – це більш характерно для алергії або застуди. Згідно зі звітом ВООЗ, меншість пацієнтів з COVID-19 відчувають закладеність носа або нежить – менше 5%.

А от чхання взагалі не пов'язане з коронавірусом. У разі появи цих симптомів, скоріш за все йдеться про якесь інше захворювання, таке як алергія або застуда.

Болі в горлі іноді супроводжують коронавірусну інфекцію, але, знову ж таки, це більш характерно для грипу або застуди.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
84к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація