Учені попередили про новий шлях передавання уханьського коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хвороба, ймовірно, може поширюватися через фекалії.

Діарея може бути вторинним шляхом передавання нового уханьського коронавірусу.

Про це йдеться у публікації американських та китайських вчених, передає AFP.

Вважається, що основний шлях зараження - кашель інфікованої людини, хоч дослідники спочатку і зазначали, що зосереджені на пацієнтах з респіраторними симптомами і, можливо, пропустили тих, хто мав травні розлади.

Загалом 14 з 138 згаданих у статті пацієнтів (10%) з лікарні Уханя скаржилися на діарею і нудоту за один-два дні до появи лихоманки і ускладненого дихання.

Окрім цього, перший інфікований новим коронавірусом пацієнт у США протягом двох днів також мав проблеми з кишечником. Вірус згодом виявили у його фекаліях.

Також були й інші подібні задокументовані випадки у Китаї, хоча і нечасті. Через це учені зробили висновок про новий можливий шлях передавання вірусу від людини до людини.

"Ми досі не знаємо, як довго цей вірус може жити поза організмом – ВІЛ, приміром, може жити лише близько 30 хвилин – і до якого температурному діапазону чутливий 2019-nCoV", - наголосив біоінженер Цзяюй Ляо з Університету Каліфорнії в Ріверсайді.

Водночас, за словами епідеміолога з Університету Торонто Девіда Фісмана, поширення через фекалії може створити нові проблеми для стримування спалаху, втім, скоріш за все, це буде проблемою лише всередині лікарень, які можуть стати "підсилювачами" епідемії.

Коронавірус у Китаї як уникнути інфографіка_1
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 101 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції