"Політати" над поверхнею Місяця можна завдяки 3D-мапі (відео)

Дата публікації
Перегляди
4700
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Політати" над поверхнею Місяця можна завдяки 3D-мапі (відео)

На карту також нанесені деякі місця посадок "Аполлонів"

Детальна тривимірна карта Місяця повинна допомогти у виборі місць для візитів майбутніх місій.

Фахівці німецького аерокосмічного центру створили детальну тривимірну модель Місяця, що охоплює більше 98% поверхні природного супутника Землі.

Для генерації об'ємної моделі, що зображає безліч деталей рельєфу, вчені опрацювали 70 тисяч стереокадрів Місяця, знятих американським супутником LRO з висоти 50 кілометрів.

Безліч сусідніх знімків були зіставлені піксель за пікселем з урахуванням позиції апарату на момент зйомки і напрямку променя зору. В результаті 40 комп'ютерів за два тижні машинного часу склали цифрову модель місячного рельєфу зі 100 міліардів точок.

Карта GLD 100 (Global Lunar Digital Terrain Model) показує висоти Місяця з кроком 100 метрів. Її додатково перевірили за показаннями лазерного висотометра на борту все того ж LRO. Але хоча останній дає дуже точні значення висот, він охоплює далеко не всю поверхню супутника, а от фотозйомка - практично всю.

Вчені ще будуть уточнювати карту, оскільки LRO продовжує передавати нові кадри Місяця і дані зі своїх приладів. А поки, використовуючи нову модель, дослідники створили відеоролик "польотів" над місячною поверхнею. У числі іншого в ньому показані деякі місця посадок "Аполлонів".

Детальна тривимірна карта Місяця повинна допомогти фахівцям у виборі місць для візитів майбутніх безпілотних і пілотованих місій.

Читайте також:

На зворотньому боці Місяця знайшли незвичайні вулкани

У Сонячній системі знайдено сліди загубленої планети-гіганта

Астрофізики розкрили таємницю магнітного поля на Місяці

"Фобос-Ґрунт" знайшовся і вийшов на зв'язок з Байконуром

Наступна публікація