Новим прем'єр-міністром у Єгипті призначили улюбленця народу

Новим прем'єр-міністром у Єгипті призначили улюбленця народу

Камаль аль-Ганзурі вже був прем'єром і користувався великим авторитетом / Фото: AFP

Войовничо налаштовані демонстранти, які протестують на площі Тахрір, привітали призначення нового прем'єра феєрверками.

Глава правлячої в Єгипті Вищої ради збройних сил маршал Хусейн Тантаві доручив колишньому прем'єр-міністру Камаль аль-Ганзурі сформувати новий кабінет міністрів.

Про це повідомляє супутниковий телеканал Аль-Джазіра.

Камаль аль-Ганзурі, 1933 року народження, займав пост глави уряду Єгипту з 1996 по 1999 роки і користувався великою популярністю й авторитетом. Уряд Ісама Шарафа подав у відставку на тлі народних протестів ще минулої неділі.

У своєму зверненні до нації увечері 22 листопада голова Військового ради повідомив, що прийняв відставку уряду Шарафа, який втратив довіру більшості єгиптян, і доручив міністрам виконувати свої повноваження до формування нового кабінету.

Демонстранти, що знаходяться на площі Тахрір та готуються до масової акції протесту "Останній шанс, або Право полеглих", яка намічена на п'ятницю, привітали рішення про призначення нового прем'єра феєрверками.

У Єгипті вже майже тиждень тривають антивоєнні акції протесту, центром яких, як і у дні січневого народного повстання, стала Каїрська площа Тахрір. За час зіткнень демонстрантів з силами безпеки в районі будівлі МВС загинули, за офіційними даними, 38 людей, постраждали до 4 тисяч.

У Єгипті 28 листопада повинен пройти перший тур парламентських виборів. Спостерігачі побоювалися, що голосування може не відбутися через вкрай неспокійну обстановку в сфері безпеки, однак військова влада підтвердила проведення голосування у встановлені терміни.

Читайте також:

Єгиптяни жадають нової революції

Українці залюбки їдуть в охоплений кривавими протестами Єгипет

Військові Єгипту вибачились за загибель 38 демонстрантів

Нову владу Єгипту визнали більш жорстокою, ніж Мубарак

Повʼязані теми:

Наступна публікація