Нову владу Єгипту визнали більш жорстокою, ніж Мубарак

За дев'ять місяців перебування при владі військових загальна кількість порушень прав людини лише зросла.

Правозахисна організація Amnesty International в опублікованій у вівторок, 22 листопада, доповіді назвала режим Верховної ради збройних сил Єгипту більш жорстоким, ніж режим Хосні Мубарака.

Як наголошується в доповіді правозахисників, за дев'ять місяців перебування при владі військових загальна кількість порушень прав людини лише зросла. Обіцяні після відставки Мубарака демократичні перетворення в Єгипті так і не відбулися, влада продовжує жорстоко придушувати демонстрації, а тисячі людей перебувають під слідством.

Не змінилася в Єгипті, на думку Amnesty International, і ситуація зі свободою слова. Журналістам і блогерам забороняють негативно відгукуватися про представників збройних сил, а за порушення піддають кримінальному переслідуванню.

Як приклад правозахисники наводять справу блогера Майкель Набіля Санада, засудженого у квітні до трьох років в'язниці за критику армії і військової служби.

За даними правозахисників, після Мубарака в країні не припинилися тортури, а судові розгляди як і раніше проводяться необ'єктивно. Для розгону демонстрантів, як і за часів Мубарака, урядові війська продовжують користуватися послугами найманців. Без участі таких найманців не обійшовся і розгін протестуючих християн-коптів 9 жовтня, в результаті якого загинули близько 28 осіб.

Окремо в доповіді Amnesty International зазначається жорстокість силових відомств Єгипту при придушенні акції протесту на площі Тахрір у Каїрі. Жертвами дій поліцейських і військових стали щонайменше 24 людини, сотні отримали поранення.

Як відомо, масові демонстрації почалися в Єгипті 19 листопада. Тисячі людей вийшли на вулиці Каїра та низки інших єгипетських міст з вимогою передачі влади від Верховної ради збройних сил цивільному уряду, як це було обіцяно після відходу Мубарака у відставку.

Раніше влада заявляла, що перший етап всенародних виборів до парламенту відбудеться 28 листопада. Проте демонстранти засумнівалися в тому, що члени Верховної ради добровільно відмовляться від влади.

У зв'язку із загибеллю людей під час розгону листопадових демонстрацій тимчасовий уряд Єгипту в понеділок, 21 листопада, подав у відставку.

Читайте також:

Ізраїльтянки сфотографувались голяка на підтримку революціонерки з Єгипту

Демонстрації в Каїрі переросли у криваві сутички

Єгипет накрила друга хвиля протестів проти нової влади

Гола революціонерка з Єгипту розповіла світу про своїх коханців

Повʼязані теми:

Наступна публікація