Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ракета Falcon 9 стартувала на орбіту з інтернет-супутниками Starlink

Ракета виведе 60 супутників.

Важка ракета-носій Falcon 9 стартувала з космодрому NASA на мисі Канаверал у Флориді з групою комунікаційних супутників Starlink.

Про це у Тwitter повідомила американська компанія-розробник SpaceX.

Ракета-носій відправилася на орбіту з новою групою з 60 міні-супутників, призначених для подальшого розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink. Супутники будуть виведені на орбіту висотою 290 км. Згодом вони підіймуться ще вище за допомогою власних іонних двигунів. 

Багаторазова перший ступінь ракети зробила успішну керовану посадку на плавучу платформі Of Course I Still Love You в Атлантиці через 8,5 хв після старту ракети. Приблизно через 45 хв спеціальне морське судно Ms. Tree спробує "зловити" в надводні мережі стулку обтічника головної частини ракети.

До слова, це вже третій вивід на орбіту групи інтернет-супутників в рамках проекту Starlink. Перші 60 супутників запустили наприкінці травня, а другі - в листопаді минулого року.

Як повідомлялося, у грудні американська ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на геостаціонарну орбіту японсько-сінгапурський телекомунікаційний супутник JCSat-18/Kacific-1. Апарат призначений для надання послуг широкосмугового доступу до мережі інтернет в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. 

Відео SpaceX запустила ракету Falcon 9 з 60 мінісупутниками, які важать чотири тонни

Це друга партія супутників для інтернет-проекту Ілона Маска і максимальна в історії компанії вага навантаження. Апарати розгорнуть на висоті в 280 кілометрів. Після тестів за рахунок власних двигунів супутники піднімуться ще вище. Плани компанії - до середини наступного року охопити Землю мережею з 12 тисяч інтернет-супутників для дешевого швидкісного інтернету.  

SpaceX запустила ракету Falcon 9 з 60 мінісупутниками, які важать чотири тонни

Залиште свій коментар

Вибір редакції