Шимпанзе люблять танцювати: цікаві результати досліджень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідники підозрюють, що передумови для музики і танцю були у спільного предка людей та шимпанзе.

Виявляється, що шимпанзе дуже полюбляють танцювати під музику. Це зафіксували під час проведення низки наукових досліджень вчені з Японії.

Так, вчені побачили, що шимпанзе рухалися у ритмі ввімкненої музики, гойдаючись, постукуючи ногами та поплескуючи руками, пише The Telegraph. Самці шимпанзе при цьому виявилися більш "музичними" та "ритмічними" за самок.

Впродовж шести днів вчені вмикали для шимпанзе двохвилинні музичні композиції та спостерігали за їхньою поведінкою. Семеро шимпанзе, як було виявлено за результатами спостережень, кожен раз "танцювали" під музику.

Вчені сподіваються, що такі спостереження допоможуть виявити спільного предка шимпанзе та людини. 

"У людей слухання музики викликає ритмічні рухи, що передбачає тісний зв'язок між слуховою і руховою областями мозку. Ці результати дають надію, що передумови для музики і танцю глибоко вкоренилися і існували в загального предка людей та шимпанзе, приблизно шість мільйонів років тому", - кажуть вони.

Вчені обрали шимпанзе з найбільш добрими "музичними" результатами, Акіру, щоб провести ще кілька досліджень; він проходив додаткові музичні тести протягом 24 годин. Під час тестування окрім того, що Акіра приділяв значно більше уваги грі з музикою, він переважно слухав її на двох ногах.

"Враховуючи, що у людей немає такої статевої різниці в музичних здібностях, можливо, була досягнута більш висока чутливість до звуку у самців шимпанзе, після того, як шимпанзе відійшли від загального предка, що розділяється з людьми. Це також може бути пов'язано з їх патріархальним суспільством, де шимпанзе чоловічої статі часто співпрацюють, щоб захистити свою територію і членів групи", - вважають вчені.

Раніше дослідники з Сент-Ендрюського університету в Шотландії виявили, що сірі тюлені здатні наслідувати людську мову та пісні. Одна з тюленів, Зола, виявилася особливо майстерною в копіюванні мелодій. Вона змогла відтворити цілих 10 нот, серед яких тема фантастичної епопеї "Зоряні війни" та колискова "Twinkle, Twinkle, Little Star".

Залиште свій коментар

Вибір редакції