Скарби і динозаврів шукатиме штучний інтелект

Дата публікації
Перегляди
1915
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скарби і динозаврів шукатиме штучний інтелект

Динозаврів і скарби шукатиме штучний інтелект. Ілюстрація

Новітня комп’ютерна система, розроблена науковцями, допоможе шукати скарби, динозаврів чи останки стародавніх людей.

Вчені розробили комп'ютерну систему на основі штучних нейронних мереж, яка допоможе палеонтологам в пошуку скарбів, динозаврів та стародавніх людей.

Багато палеонтологічних знахідок були зроблені випадково. Так, Люсі - знаменита жінка-австралопітек, яка жила понад три мільйонів років тому, - була знайдена Дональдом Йохансоном, коли він повертався до своєї машини.

Існує безліч історій і про інші знахідки, які відбувалися завдяки везінню. Це додає азарт дослідникам, але знижує ефективність наукової діяльності.

Читайте: У США знайшли унікальні скарби іспанців XVI століття

З 1980-х років деякі вчені почали використовувати супутникові знімки для визначення областей, в яких найімовірніше знаходяться залишки. І от тепер ці кадри вирішили "обробити" за допомогою спеціального ПЗ на основі нейронних мереж.

Штучні нейронні мережі використовуються для аналізу великих і "нечітких" наборів даних. Своє застосування вони отримали в спам-фільтрах, аналізі зображень, розпізнаванні тексту тощо.

Американський палеонтолог Боб Анемон вирішив, що ця технологія може бути корисною і для передбачення місць, де знаходяться ймовірні скарби.

Для навчання мережі були використані супутникові знімки Great Divide Basin в США. Після того, як нейронна мережа була навчена, їй для перевірки дали знімки з того ж району, які не були включені в навчальну вибірку.

На цих незнайомих знімках модель правильно визначила 79% місць, в яких дійсно раніше були знайдені скам'янілості.

Також з успіхом, хоч і меншим, програма спрацювала на зображеннях іншого району - Басейну бізона (Bison Basin).

Підходи такого роду будуть грати все більшу роль, оскільки дозволять організовувати пошуки більш ефективно, вважає палеоантрополог Пітер Унгар.

Водночас, на його думку, люди все одно ніколи не стануть покладатися тільки на програми, оскільки ніщо не замінить "внутрішнє почуття".

Читайте також:

В Сахарі знайшли сліди невідомої цивілізації

Археологи знайшли поховання 3-метрових людей

У Греції знайшли гробницю Олександра Македонського

Затонулий 8 століть тому флот Чингісхана знайшли у Японії (відео)

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1915
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація