США попереджають про загрозу падіння на Землю міжпланетної станції

Стратегічне командування США попередило про небезпеку падіння російської міжпланетної станції на нашу планету.

За даними американського Стратегічного командування, сьогодні другий ступінь ракети-носія "Зеніт-2SБ", що виводила в космос автоматичну міжпланетну станцію "Фобос-Грунт", може увійти в щільні шари атмосфери.

Тим часом російські та зарубіжні наземні вимірювальні пункти (НВП) продовжують спроби налагодити зв'язок з бортом АМС "Фобос-Грунт", що залишається на низькій навколоземній орбіті.

Як повідомляють інформагенства з посиланням на джерело в російській ракетно-космічній галузі, "поки ця робота не привела до позитивного результату". Цю інформацію побічно підтвердили в Федеральному космічному агентстві (Роскосмос).

Як уточнили в галузі, "спроби зняти телеметрію з борту АМС робили по черзі європейські, американські і російські НІПи в періоди перебування станції в зонах їх видимості".

Тим часом сайт, що знаходиться у віданні Стратегічного командування США, продовжує попереджати, що "Фобос-Грунт" може впасти на Землю 26 листопада.

Аналогічне попередження щодо другого ступеня ракети-носія "Зеніт-2SБ" видано на 14 листопада. За оцінками експертів, вона в основному повинна згоріти в щільних шарах атмосфери.

Запуск АМС був виконаний в 22:16 (за Києвом) 8 листопада з допомогою ракети-носія "Зеніт-2SБ" з космодрому Байконур.

Станція була виведена на низьку навколоземну орбіту, звідки за рахунок двох включень маршової рухової установки (МДУ) вона повинна була перейти на відлітну від Землі до Марса траєкторію.

З невідомих поки причин система управління не видала команду на перше включення МДУ. Для "реанімації" АМС фахівці мають у своєму розпорядженні до 14 діб з моменту запуску станції.

"Суха" маса другого ступеня - 8,307 кг, її довжина - 10,4 метра. "Зеніт-2SБ" працює на нетоксичних компонентах ракетного палива.

"Фобос-Ґрунт", запущений 9 листопада українською ракетою Зеніт-2SБ, не вдалося вивести на потрібну орбіту через збій у системі управління.

Нагадаємо, що автоматична міжпланетна станція "Фобос-Ґрунт" призначена для вивчення супутника Марса - Фобоса, зокрема, для збору ґрунту з його поверхні.

Це перша спроба російських учених відправити в космос міжпланетний зонд за останні 15 років. Попередня не вдалася: апарат Марс-96 не вийшов на орбіту і впав в океан у 1996 році.

Читайте також:

На Україну можуть звалитися уламки російської космічної станції

До запуску української ракети з Бразилії залишилося два роки

Марсохід залишився без транспорту до Марсу

NASA показало ракету, на якій люди полетять на Марс

NASA запустило дослідницьку місію на Юпітер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: