У Німеччині злетів у небо перший в світі мультикоптер (відео)

Німець зробив перший у світі політ на мультикоптері - пілотований вертольот, в якого 16 пропелерів.

Наприкінці жовтня німецький фізик Томас Зенкель на польовому аеродромі на південному заході Німеччини здійснив безпрецедентний пілотований політ на екстравагантному вертольоті - електричному апараті, в якого 16 пропелерів.

Multicopter - не нове слово. Однак під цим терміном традиційно розуміються невеликі радіокеровані машинки з кількома підйомними гвинтами, але не пілотовані апарати.

Тепер термінологію доведеться переглянути, і "винними" в цьому слід вважати трьох німців з компанії e-volo.

Завершивши серію безпілотних тестів, ентузіасти зважились на пілотований політ, який тривав півтори хвилини.

Суха вага апарату разом з літієвими акумуляторами становить всього 80 кг, тобто мультикоптер не просто належить до класу СЛА, а являє собою його новий підвид, "неподалік" від надлегких електричних літаків.

Розробники говорять, що для управління пілот використовує простий джойстик. При зльоті, в польоті та при посадці льотчик не повинен особливо піклуватися про швидкість та інші речі, які ускладнюють життя вертолітникам.

Взагалі політ може тривати від десяти до тридцяти хвилин, і мультикоптер благополучно здійснить посадку, навіть якщо відмовить чверть його двигунів.

У разі значніших неприємностей апарат разом з пілотом приземлиться на парашуті, який розкриється над всією конструкцією (що було б неможливим у присутності вертолітного ротора).

Читайте також:

Створено гнучкий електронний папір на сонячній батареї

Киянин створив з дискового телефону клієнт для Twitter (відео)

Розроблено повітряний транспорт майбутнього - автобус-хмара

Японці змайстрували мотоцикл-унітаз із заправкою фекаліями (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація