Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені створили надміцного робота розміром з таргана

Вага робота - близько 0,1 г.

Китайські вчені спільно з колегами зі Сполучених Штатів розробили м'якого робота, що відрізняється особливою міцністю і здатністю швидко пересуватися. В його основу покладені здатності таргана.

Про це пише агентство "Синьхуа".

Робот - результат спільних досліджень науковців китайського університету Цінхуа (Пекін), Пекінського аерокосмічного університету і Каліфорнійського університету в Берклі.

Довжина робота становить 1,5 см, ширина - 1 см. Він здатний рухатися так само швидко, як тарган, зі швидкістю близько 30 см в секунду. Робот виглядає як смужка паперу, він може переносити вантажі, підніматися по похилій поверхні і пересуватися навіть після того, як на нього настане доросла людина вагою 60 кг.

У матеріалі наголошується, що головне нововведення робота - матеріали і технології, використані при його створенні. За словами вчених, якщо робот буде занадто м'який, він не зможе швидко пересуватися, якщо занадто твердий - втратить міцність.

Як передає "Сіньхуа", розробникам вдалося знайти "золоту середину" - робот має м'яку структуру, але при цьому є міцним і високою швидкістю переміщення завдяки унікальній технології проектування "лап" цього механічного таргана.

"Роботи можуть застосовуватися в таких сферах, як аварійно-рятувальні роботи, встановлення трубопроводів, моніторинг навколишнього середовища, проведення клінічних операцій, - зазначив один з авторів розробки Чжан Мінь. - Наприклад, робот може допомогти інженерам в ремонті авіадвигуна без його демонтажу"

.

За словами вченого, "незважаючи на досягнуті успіхи, попереду ще багато роботи, перш ніж роботи-таргани зможуть широко застосовуватися".

"Ми продовжимо оптимізувати конструкцію розробки і постараємося розширити її функціональні можливості", - вказав Чжан Мінь.

Нагадаємо, раніше в Манчестерському університеті запустили найбільший у світі нейроморфний суперкомп'ютер, який працює за принципом роботи людського мозку і оснащений процесором з одним мільйоном ядер.

ВідеоУ Лондоні бармени змагались на вправність із сучасним роботом

Вони робили свої фірмові коктейлі, аби їх оцінило спеціальне журі. Чий коктейль був найсмачнішим, чи відчували люди від робота конкуренцію та хто ж переміг – ТСН дізнавалась.    

У Лондоні бармени змагались на вправність із сучасним роботом

Залиште свій коментар

Вибір редакції