Учені створили надміцного робота розміром з таргана

Учені створили надміцного робота розміром з таргана

Вага робота - близько 0,1 г.

Китайські вчені спільно з колегами зі Сполучених Штатів розробили м'якого робота, що відрізняється особливою міцністю і здатністю швидко пересуватися. В його основу покладені здатності таргана.

Про це пише агентство "Синьхуа".

Робот - результат спільних досліджень науковців китайського університету Цінхуа (Пекін), Пекінського аерокосмічного університету і Каліфорнійського університету в Берклі.

Довжина робота становить 1,5 см, ширина - 1 см. Він здатний рухатися так само швидко, як тарган, зі швидкістю близько 30 см в секунду. Робот виглядає як смужка паперу, він може переносити вантажі, підніматися по похилій поверхні і пересуватися навіть після того, як на нього настане доросла людина вагою 60 кг.

У матеріалі наголошується, що головне нововведення робота - матеріали і технології, використані при його створенні. За словами вчених, якщо робот буде занадто м'який, він не зможе швидко пересуватися, якщо занадто твердий - втратить міцність.

Як передає "Сіньхуа", розробникам вдалося знайти "золоту середину" - робот має м'яку структуру, але при цьому є міцним і високою швидкістю переміщення завдяки унікальній технології проектування "лап" цього механічного таргана.

"Роботи можуть застосовуватися в таких сферах, як аварійно-рятувальні роботи, встановлення трубопроводів, моніторинг навколишнього середовища, проведення клінічних операцій, - зазначив один з авторів розробки Чжан Мінь. - Наприклад, робот може допомогти інженерам в ремонті авіадвигуна без його демонтажу"

.

За словами вченого, "незважаючи на досягнуті успіхи, попереду ще багато роботи, перш ніж роботи-таргани зможуть широко застосовуватися".

"Ми продовжимо оптимізувати конструкцію розробки і постараємося розширити її функціональні можливості", - вказав Чжан Мінь.

Нагадаємо, раніше в Манчестерському університеті запустили найбільший у світі нейроморфний суперкомп'ютер, який працює за принципом роботи людського мозку і оснащений процесором з одним мільйоном ядер.

Відео У Лондоні бармени змагались на вправність із сучасним роботом

Вони робили свої фірмові коктейлі, аби їх оцінило спеціальне журі. Чий коктейль був найсмачнішим, чи відчували люди від робота конкуренцію та хто ж переміг – ТСН дізнавалась.    

У Лондоні бармени змагались на вправність із сучасним роботом

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів