Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені знайшли океан у надрах Землі

Висихання внутрішніх резервуарів планети загрожує зникненням води на поверхні. 

Науковці Альбертського університету, що в Канаді, дійшли висновку, що у товщі землі на глибині від 400 до 600 кілометрів зберігаються величезні маси води. Вони містяться у мінералах.

Раніше вчені вважали, що вода не може зберігатися у мінералах так глибоко через високий тиск, передає The International Business Times. Однак тепер науковці знайшли тип бруситу (мінерал гідроксит магнію), який має здатність витримувати високий тиск.

Згідно з повідомленням, автори дослідження Манако Мухерджі та Андреас Херман провели понад тисячу експериментів, щоб знайти потрібну фазу речовини.

"Це відкриває скриньку Пандори. Ми не думали, що вода там може зберігатися в водомістких мінералах, таких як брусит. Але тепер, коли ми знаємо, все, що нам залишається - це з'ясувати, скільки води можна ефективно зберегти в ньому", - зазначив один із науковців.

Зазначається, що розуміння того, скільки води під мантією Землі насправді, є дуже важливим для розуміння геологічних процесів, вулканічної діяльності та землетрусів. Окрім того, це допомогло б геологам у вивченні процесів формування планети і її поточного стану.

Більше того, науковці зазначили, що якщо зникне вода всередині планети, через геодинамічні процеси це проявиться і зовні.  Проте, висихання внутрішніх резервуарів води планеті поки не загрожує. 

Раніше повідомлялося, що під замороженою поверхнею карликової планети Плутон має бути океан, який вміщає стільки ж води, скільки й усі моря та океани Землі. Океан Плутона, який ймовірно складається зі сльотавої води, схований на рівні 150-200 кілометрів під "серцеподібним" регіоном крижаної поверхні карликової планети і має глибину до 100 кілометрів.

Фотогалерея Земля заходить за горизонт: у Мережі з'явилися унікальні знімки космосу (4 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції