Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колись Венера могла бути схожою на Землю — NASA

Після висихання океанів на планеті температура підвищилася до 460 градусів.

Група дослідників NASA з'ясувала, що Венера, можливо, протягом перших 2 мільярдів років свого існування була придатною до життя.

"Пекельна" планета в давні часи могла мати атмосферу, подібну до атмосфери сьогоднішньої Землі, повідомляється на офіційному сайті NASA.

За допомогою кліматичних моделей науковці вирахували, що в ті часи на Венері, ймовірно, були неглибокі океани з рідкою водою та сприятлива для життя температура.

"Багато інструментів для моделювання клімату, що ми використовуємо на Землі, можуть бути адаптовані для вивчення клімату інших планет, причому, як сучасних, так і давніх", — повідомив Майкл Вей, співробітник Інституту дослідження космосу імені Ґоддарда  при NASA.

Вважається, що Венеру згубило її близьке розташування до Сонця. Велика зірка висушила всі океани, через що на планеті підвищився рівень вуглекислого газу. Він, своєю чергою, викликав ефект парникових газів та призвів до глобального потепління. Відтоді на Венері буквально пекельні умови.

Одним із факторів, який науковці брали до уваги під час розрахунків, було те, що в давнину Сонце світило на 30% тьмяніше.

"Утім, давня Венера все одно одержувала на 40% більше сонячного світла, ніж Земля сьогодні", — зазначив співробітник NASA Ентоні Дель Хеніо.

Перші здогадки про те, що на Венері були океани, в дослідників NASA з'явилися ще в 1980-х під час реалізації програми вивчення міжпланетного середовища "Піонер".

Нагадаємо, раніше японський зонд Akatsuki, що на орбіті Венери, зробив кілька перших знімків планети. Цей зонд рухається відповідно до обертання Венери, а повний оборот навколо неї робить всього за 13 днів і 14 годин. Офіційно станція мала стати до роботи трохи менше ніж півроку тому.

Залиште свій коментар

Вибір редакції