Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські вчені можуть стати винахідниками ліків від раку шкіри

Науковці натрапили на дивовижні властивості антарктичної рослини.

Українські науковці перебувають на порозі грандіозних відкриттів – ліків від раку шкіри та пшениці, якій не страшні ні мороз, ні посуха. Речовини і гени для досліджень цих явищ дала одна рослина, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це щучник антарктичний, котра вільно почуваються на Південному полюсі. Кілька зразків щучника привезли до Києва полярники, і тепер в Інституті молекулярної біології вирощують свій щучник, який не замерзає за температури -40С у вакуумі. Найближчим часом науковці хочуть пересадити гени цієї рослини звичним злаковим, зокрема, пшениці. "Коли озимі вирощуються, вони вирощуються в різних умовах. Іноді, буває, не випадає сніг . Якщо навіть вдасться прямі гібриди отримати, то вони вже будуть набагато стійкіші і зможуть виживати в наших умовах при будь-яких перепадах", - пояснює Оксана Пороннік.

ВідеоУкраїнці знайшли рослину, що може вилікувати раку шкіри і дати пшениці стійкість до морозів

Українські науковці на порозі двох грандіозних відкриттів: ліків від раку шкіри та пшениці, якій не страшні ні мороз, ні посуха. Речовини і гени для досліджень цих явищ дав щучник антарктичний. Це одна з двох рослин, які вільно почуваються на Південному полюсі. Кілька зразків щучника привезли до Києва полярники. Та тепер в Інституті молекулярної біології вирощують свій щучник.

Українці знайшли рослину, що може вилікувати раку шкіри і дати пшениці стійкість до морозів

Опромінення щучника ультрафіолетом дало ще цікавіші результати – рослина виявилася на диво стійкою до кількатижневого впливу великим дозами. Вчені були здивовані, а керівник досліджень Віктор Кунах оцінює це відкриття ще вище, ніж любов щучника до холодів. Генетик вважає, що рослині якимось чином вдається не тільки відбивати сонячне проміння, а й нівелювати шкоду, яку воно вже завдало. Фактично, вона лікує сама себе, тож залишається виділити захисні речовини – і це будуть готові препарати проти меланоми.

Щороку рак шкіри виявляють у 4 тисяч українців, а смертність від нього сягає 90%. "Чому ультрафіолет нас зацікавив? Тому що ці речовини можуть бути використані, і це вже показано, як протимеланомна природна сполука. В лабораторних умовах ми перевірили це на клітинах людини. І дійсно, ефект є. Далі завдання – виділити ці речовини, запатентувати і на їх основі щось робити", - пояснив Кунах. Для завершення роботи вченим потрібно розшифрувати увесь геном щучника, а на це поки що бракує коштів і обладнання. Попри це, науковці сповнені ентузіазму та сподіваються, що ці проблеми можна буде вирішити з огляду на масштабні наслідки, котрі принесе успішне завершення проекту.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції